Zapowiedzi-2022 Chinski nowy rok
Zapowiedzi Brewa 363 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2022: Chiński nowy rok

Mamy już niemal pełne info na temat zestawów LEGO® związanych z chińskim nowym rokiem księżycowym, które wypłynęło na chińskich targach Expo. Jak zwykle oferta tych zestawów nie jest bardzo szeroka, ale z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem także w Europie. Wszystkie sety powinny być dostępne w sprzedaży od 26 grudnia 2021 i można je już oglądać na LEGO.pl

  • 80108 Nowy Rok księżycowy – Tradycje to zestaw 6 „winiet” ukazujących różne – no cóż – tradycyjne czynności związane z chińskim nowym rokiem. Zestaw ma zawierać 1066 elementów, kosztować ok. 329,99 zł i zawierać aż 12 minifigurek. Co ciekawe, Duńczycy zachęcają do budowania go w 6 osób, dzieląc instrukcję na oddzielne książeczki.
  • 80109 Nowy Rok księżycowy – Festiwal lodu to większa diorama z lodowiskiem i małym sklepem. Droższy (a nie tańszy!) z zestawów ma kosztować 449,99 zł i będzie zawierał 1519 elementów, w tym również 12 minifigurek. Wygląda również na to, że w komplecie dostaniemy duże, matowe szybki, których wcześniej nie było nigdzie indziej.
  • 40491 ma być GwP związanym z rokiem tygrysa. W tym roku chiński wół był dostępny także w Polsce, więc zakładam, że i tygrys do nas trafi, aczkolwiek nie wiemy jeszcze, w jaki dokładnie sposób.

Okiem AFOLa:

Jakkolwiek nowe zestawy „noworoczne” są całkiem wyględne, tak uważam, że nie dorównują setom z roku 2021. Winiety sensownie będą wyglądać wyłącznie jako set wystawowy, a lodowisko – w porównaniu z tegorocznym Świętem latarni – wygląda dość blado i raczej nie znajdzie sobie miejsca na mojej makiecie. Cóż, przynajmniej trochę kasy zostanie w kieszeni.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.