VIDIYO-pauza
Newsy Brewa 311 wyświetleń

LEGO® VIDIYO™ wstrzymane do 2023

Po wczorajszych plotkach odnośnie zakończenia linii VIDIYO™, LEGO® wydało oficjalne oświadczenie, w którym nieco rozjaśnia całą kwestię.

Wczoraj na sieci pojawiła się informacja, jakoby LEGO® wycofywało całą 2. linię produktów ze sklepów i umożliwiało zwrot pieniędzy za już złożone zamówienia hurtowe. To spowodowało spekulacje, że cała seria zostanie niebawem wycofana ze sprzedaży.

Dziś już wiemy, że Duńczycy, w porozumieniu z Universal Music, dają sobie półtora roku na przemyślenie koncepcji. W 2022 roku na rynku nie pojawią się nowe zestawy z serii, ale ma ona – prawdopodobnie – wrócić w roku 2023 w nieco zmienionym, „uproszczonym” formacie.

Wiadomo, że AFOLe nie zareagowali najlepiej na tę serię, skierowaną przede wszystkim do dzieciaków. Inną sprawą jest, że skojarzona z nią aplikacja działała (delikatnie mówiąc) tak sobie i do tego nie na wszystkich urządzeniach. Do tego pojawiły się zarzuty, że zestawy z VIDIYO™ oferują za małe możliwości zabawy w oderwaniu od rzeczywistości wirtualnej, co nie było problemem w przypadku innej „cyfrowej” serii LEGO® – Hidden Side.

LEGO dało znać, że sety z dwóch pierwszych linii będą nadal dostępne w sprzedaży, choć spodziewam się, że ich dostępność będzie raczej ograniczona z racji na niezbyt wielki popyt.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.