Wycofania letnie LEGO 2021 - updateWycofania letnie LEGO 2021 - update
Analizy Inwestowanie Wycofywanie Brewa 693 wyświetleń

Inwestycyjnie: wycofania LEGO® wiosna-lato 2021 – uaktualnienie

Po tym jak opadł kurz po czerwcowych premierach, nadeszła pora na szybki round-up informacji o wycofaniach LEGO®. Po analizie najnowszych doniesień z internetu, ze szczególnym uwzględnieniem serwisów niemieckich i sekcji Ostatnia szansa na zakup na LEGO.pl, zaktualizowałem porządnie listy wycofań zestawów z wiosny i lata 2021.

Ciekawą sprawą jest to, że LEGO® najwyraźniej zmieniło nieco strategię wycofań. Z najnowszych doniesień wynika, że sety wycofane w okresie kwiecień-maj zostały zdjęte z rynku tylko „częściowo”: powoli znikają z szerokiej dystrybucji, a pozostają w oficjalnym obrocie tylko w oficjalnych sklepach LEGO®. Sprawia to, że ich ceny rosną, ale nie tak mocno, jak gdyby zostały wycofane ze sprzedaży całkowicie.

Jednocześnie, LEGO® w Polsce jak zwykle po macoszemu potraktowało sekcję Retiring soon na LEGO.pl. Część zestawów faktycznie tam trafiła, ale niektóre z nich (w tym np. 75892 McLaren Senna) zyskały status „Wyprzedano” z pominięciem tej sekcji. Zaowocowało to nagłym wzrostem cen niektórych setów, w tym – co zaskakujące – np. 10906 Tropikalnej wyspy z serii… DUPLO. Ofiarą tego zjawiska padł również zestaw 76150 Odrzutowiec Spider-Mana kontra mech Venoma, który w ciągu jednego tygodnia podrożał na rynku wtórnym o 40 zł.

Tak czy owak, poniżej znajdziecie porządnie zaktualizowane listy wycofań:

  • z marca-maja 2021 – te zestawy powoli będą znikać z półek dystrybutorów, ale pozostaną w sprzedaży na LEGO.pl najprawdopodobniej do końca 2021 roku.
  • z czerwca-lipca 2021 – te sety znikają z półek już teraz i część z nich już podrożała powyżej cen katalogowych.

Artykuł dotyczący tegorocznych wycofań z serii IDEAS i Creator Expert również został zaktualizowany.

W najbliższym czasie zasiądę do przygotowania obszernej listy planowanych wycofań LEGO® na koniec roku 2021 (do której trzeba będzie dodać wycofania wiosenne). Już teraz wiadomo, że lista będzie bardzo obszerna, więc inwestorzy powinni przygotować się na spore wydatki.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.