Wycofania letnie LEGO 2021 - updateWycofania letnie LEGO 2021 - update
Analizy Inwestowanie Wycofywanie Brewa 427 wyświetleń

Inwestycyjnie: wycofania LEGO® wiosna-lato 2021 – uaktualnienie

Po tym jak opadł kurz po czerwcowych premierach, nadeszła pora na szybki round-up informacji o wycofaniach LEGO®. Po analizie najnowszych doniesień z internetu, ze szczególnym uwzględnieniem serwisów niemieckich i sekcji Ostatnia szansa na zakup na LEGO.pl, zaktualizowałem porządnie listy wycofań zestawów z wiosny i lata 2021.

Ciekawą sprawą jest to, że LEGO® najwyraźniej zmieniło nieco strategię wycofań. Z najnowszych doniesień wynika, że sety wycofane w okresie kwiecień-maj zostały zdjęte z rynku tylko „częściowo”: powoli znikają z szerokiej dystrybucji, a pozostają w oficjalnym obrocie tylko w oficjalnych sklepach LEGO®. Sprawia to, że ich ceny rosną, ale nie tak mocno, jak gdyby zostały wycofane ze sprzedaży całkowicie.

Jednocześnie, LEGO® w Polsce jak zwykle po macoszemu potraktowało sekcję Retiring soon na LEGO.pl. Część zestawów faktycznie tam trafiła, ale niektóre z nich (w tym np. 75892 McLaren Senna) zyskały status „Wyprzedano” z pominięciem tej sekcji. Zaowocowało to nagłym wzrostem cen niektórych setów, w tym – co zaskakujące – np. 10906 Tropikalnej wyspy z serii… DUPLO. Ofiarą tego zjawiska padł również zestaw 76150 Odrzutowiec Spider-Mana kontra mech Venoma, który w ciągu jednego tygodnia podrożał na rynku wtórnym o 40 zł.

Tak czy owak, poniżej znajdziecie porządnie zaktualizowane listy wycofań:

  • z marca-maja 2021 – te zestawy powoli będą znikać z półek dystrybutorów, ale pozostaną w sprzedaży na LEGO.pl najprawdopodobniej do końca 2021 roku.
  • z czerwca-lipca 2021 – te sety znikają z półek już teraz i część z nich już podrożała powyżej cen katalogowych.

Artykuł dotyczący tegorocznych wycofań z serii IDEAS i Creator Expert również został zaktualizowany.

W najbliższym czasie zasiądę do przygotowania obszernej listy planowanych wycofań LEGO® na koniec roku 2021 (do której trzeba będzie dodać wycofania wiosenne). Już teraz wiadomo, że lista będzie bardzo obszerna, więc inwestorzy powinni przygotować się na spore wydatki.

REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.