BrickLink Designer Program 2021
Newsy Brewa 233 wyświetleń

Co tam w Bricklink Designer Program?

Już 1 czerwca ma rozpocząć się drugi etap działania tegorocznej edycji Bricklink Designer Program. Dla przypomnienia – w jego ramach będziemy mogli ufundować, a następnie nabyć projekty, które uzyskały 10 tysięcy wspierających na platformie LEGO® IDEAS, ale następnie zostały odrzucone przez komisję duńskiej marki.

Zanim jednak to nastąpi, przed nami jeszcze około 20 dni oczekiwania. Sprawdźmy na szybko, na jakim etapie jest program i czy wszystko idzie zgodnie z planem:

  • w chwili obecnej prawie wszystkie z „utrzymanych” projektów (poza dwoma) są już na etapie test building. Oznacza to, że są fizycznie budowane i testowane pod kątem stabilności i innych cech. Pomimo stosunkowo bliskiego terminu startu procesu fundowania, żaden z pomysłów nie wszedł jeszcze w fazę production ready.
  • niestety, w międzyczasie dwa kolejne projekty zostały zarchiwizowane, czyli wycofane z programu. Co zastanawiające, oba dotyczyły projektów o typowo wschodnim „zacięciu” – mowa o Temple of Hermit oraz Japanese Old Style Architecture. W pierwszym przypadku zawiniła podobno zbytnia złożoność pomysłu, a w drugim – inne zobowiązania autora. Szkoda, bo na ten pierwszy projekt ostrzyłem sobie zęby.
Wygląda na to, że nie przywitamy się w tym roku ze wschodnim pustelnikiem…
  • Wygląda więc na to, że do „półfinału” programu dotrze 26 projektów, o ile ich autorzy wyrobią się w czasie z ich budową. Kiedy będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno zrobię dla Was szybką, subiektywną analizę tych pomysłów.
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.