BrickLink Designer Program 2021
Newsy Brewa 156 wyświetleń

Co tam w Bricklink Designer Program?

Już 1 czerwca ma rozpocząć się drugi etap działania tegorocznej edycji Bricklink Designer Program. Dla przypomnienia – w jego ramach będziemy mogli ufundować, a następnie nabyć projekty, które uzyskały 10 tysięcy wspierających na platformie LEGO® IDEAS, ale następnie zostały odrzucone przez komisję duńskiej marki.

Zanim jednak to nastąpi, przed nami jeszcze około 20 dni oczekiwania. Sprawdźmy na szybko, na jakim etapie jest program i czy wszystko idzie zgodnie z planem:

  • w chwili obecnej prawie wszystkie z „utrzymanych” projektów (poza dwoma) są już na etapie test building. Oznacza to, że są fizycznie budowane i testowane pod kątem stabilności i innych cech. Pomimo stosunkowo bliskiego terminu startu procesu fundowania, żaden z pomysłów nie wszedł jeszcze w fazę production ready.
  • niestety, w międzyczasie dwa kolejne projekty zostały zarchiwizowane, czyli wycofane z programu. Co zastanawiające, oba dotyczyły projektów o typowo wschodnim „zacięciu” – mowa o Temple of Hermit oraz Japanese Old Style Architecture. W pierwszym przypadku zawiniła podobno zbytnia złożoność pomysłu, a w drugim – inne zobowiązania autora. Szkoda, bo na ten pierwszy projekt ostrzyłem sobie zęby.
Wygląda na to, że nie przywitamy się w tym roku ze wschodnim pustelnikiem…
  • Wygląda więc na to, że do „półfinału” programu dotrze 26 projektów, o ile ich autorzy wyrobią się w czasie z ich budową. Kiedy będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno zrobię dla Was szybką, subiektywną analizę tych pomysłów.
REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.