LEGO Harry Potter zestawy 2021
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 1574 wyświetleń

Nowości LEGO® Harry Potter na drugą połowę roku 2021

Ostatnio pojawiła się coraz więcej wieści dotyczących nadchodzących zestawów z serii Harry Potter. W tym artykule, który postaram się również aktualizować na bieżąco, zbieram wszystkie potterowe przecieki i prezentuję je Wam pod postacią skondensowanego przeglądu.

Aktualizacje (ostatnia: 15.04.2021, godz. 14:00; o 16:55 dorzuciłem z kolei nowe zdjęcia do setów wrześniowych) jak zwykle zaznaczam na zielono.

Nowe zestawy HP przewidziane na czerwiec 2021:

Nowości zapowiadane na czerwiec (oficjalna premiera: 1 czerwca 2021) mają mieć jedną wspólną cechę. W związku z 20. rocznicą istnienia potterowego uniwersum, w tych setach mają znajdować się złote minifigurki, przedstawiające bohaterów kluczowych dla sagi o młodym czarodzieju. Można również spodziewać się, że zestawy oznaczone jako rocznicowe (a więc wyposażone we wzmiankowane figurki) będą na rynku nieco dłużej niż zazwyczaj. Dodatkowo wiemy także, że w zestawach rocznicowych znajdziemy jeszcze jeden bonus: specjalne kolekcjonerskie płytki o losowych motywach, których ilość uzależniona będzie od wielkości zestawu. Do czego owe płytki będą służyć? Jeszcze nie wiem, ale zakładam, że LEGO® wypuści do nich jakąś aplikację mobilną. Wśród tych zestawów znajdziemy:

 • 76386 Wypadek z eliksirem wielosokowym, prawdopodobnie z alternatywną Hermioną w wariancie z kocią głową (kto czytał, ten wie). 217 elementów za cenę 19,99 euro. Ten zestaw ma również rozpocząć „budowę” nowego Hogwartu LEGO®, w bardziej klasycznych kolorach (zgniła zieleń zamiast granatowego) i o modułowej konstrukcji. Kolejne pomieszczenia będzie można ze sobą łączyć (zobacz obrazek na dole). W tym secie znajdziemy złotego Harry’ego Pottera.
Niestety na razie mamy tylko takie zdjęcie, pochodzące z innej wizualizacji
 • 76387 Spotkanie z Puszkiem z pierwszej części sagi, z obowiązkową figurką trójgłowego psa. W tym zestawie znajdziemy złotą Hermionę Granger, a także 397 elementów. Cena: 39,99 euro.
Tu też na razie tylko zdjęcie robione kaloszem
 • 76389 Komnata Tajemnic, które będą stanowić swoisty, duży „fundament” pod budowę modułowego Hogwartu. Zestaw jest duży, kilkupiętrowy i – wśród aż 1176 części (wycenionych na 139,99 euro) – znajdziemy w nim aż 11 minifigurek (w tym złotego Lorda Voldemorta oraz świecącego w ciemności Prawie Bezgłowego Nicka) i 6 kafelków kolekcjonerskich . W komplecie będzie również bazyliszek. Dotychczas ujawnione zdjęcia zobaczycie poniżej:
 • 76388 Wizyta w Hogsmeade, czyli znana „zimowa wioska” z sagi, zaprojektowana zresztą z uwzględnieniem śniegu. W środku: 851 elementów, 4 kolekcjonerskie kafelki i 6 minifigurek (plus złoty Ron Weasley). Na zestaw składają się dwa fronty domów, więc jest szansa na jego późniejsze rozwinięcie. Naturalnie nie wchodzi on również w skład „modułowego” Hogwartu. Cena: 79,99 euro.

Pozostałe złote figurki znajdziemy w zestawach zaplanowanych na dalszą część roku (patrz niżej).

Do zagospodarowania w sierpniu zostają: Snape i Quirrell

Na koniec jeszcze wizualizacja, jak pierwsze trzy zestawy modułowe będą wyglądać razem:

Wygląda to wcale nieźle

Nowe zestawy HP przewidziane na sierpień 2021:

W sierpniu doświadczymy zalewu drugą falą zestawów z serii Harry Potter i będzie to znacznie bardziej zróżnicowana zgraja:

 • 76390 Kalendarz adwentowy. Tu chyba nikt nie jest zdziwiony. Z mnifigurek mamy doświadczyć: Harry’ego, Rona, Hermiony, GripHooka oraz Dudleya w pidżamie.
 • 76391 – tu znamy tylko numer i cenę (249,99 USD), po której można wnioskować, że będzie to duży zestaw D2C. Być może będą to kolejne budowalne postacie, ale tak naprawdę nie wiemy o tym secie nic więcej.
 • 76392 Magiczne szachy z pierwszego filmu/książki o młodym czarodzieju. Tu znamy już ilość elementów (876), cenę (69,99 euro) oraz wymiary. Szachownica będzie miała 32×32 study, a bonusową, złotą figurką będzie Severus Snape.
Pierwszy przeciek 76392
 • 76393 Harry Potter i Hermiona do zbudowania. Jakkolwiek dziwny nie byłby to pomysł, to faktycznie dostaniemy dwie budowalne postaci, złożone łącznie z 1673 elementów i kosztujące ok. 120 dolców.
Nie tego się spodziewałem
 • 76394 Fawkes. Jeśli jesteście fanami budowalnej Hedwigi, to Fawkes – złożony z 597 części i kosztujący 39,99 euro – powinien przypaść Wam do gustu, nawet jeśli nie będzie można go bezkarnie spalić.
Nada się jako towarzysz dla Hedwigi?
 • 76395 Lekcja latania – ten stosunkowo niewielki zestaw ma zawierać 264 elementy, kosztować 29,99 euro i wprowadzać nową figurkę Madame Hooch. To właśnie w tym zestawie dostaniemy ostatnią ze złotych figurek, przedstawiającą Quirrella. Zwróćcie również uwagę, że set to kolejne pomieszczenie do nowego, modułowego Hogwartu.
Wygląda na to, że mamy już komplet postaci rocznicowych
 • 40495 BrickHeadz Harry, Hermiona, Ron i Hagrid – tu nowością byłaby wielkość setu (aż 4 postacie na raz) oraz to, że kilka z nich widzieliśmy w tej formie już wcześniej.
 • 40496 BrickHeadz Voldemort, Nagini i Bellatrix – to w sumie oczywisty wybór „po drugiej stronie”.
 • 40500 – ten zestaw ma być z kolei zestawem minifigurek, ale nie wiemy jeszcze nic więcej na jego temat.

Zwróćcie również uwagę, że wśród zestawów wrześniowych nadal nie mamy jeszcze wskazanego tego, w którym znajdzie się złota figurka Quirrella. Ja obstawiam, że – podobnie jak w przypadku serii NINJAGO – możemy się jej spodziewać w największej premierze, czyli secie 76391.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

4 thoughts on “Nowości LEGO® Harry Potter na drugą połowę roku 2021

 1. NX87

  Czy wiadomo ile będzie setów tej kolekcji, ponieważ rozumiem, że to będzie całkowicie nowa seria o Harrym Potterze? Czy będzie kontynuowana w kolejnych latach? Czy pudełka będą jakieś jubileuszowe? Zastanawiam się nad zbieraniem tych zestawów…

  1. Brewa

   Docelowa ilość setów nie jest jeszcze znana, ale można zakładać, że seria będzie kontynuowana przez co najmniej kilka lat :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.