BrickLink Designer Program 2021
Newsy Brewa 245 wyświetleń

31 projektów LEGO® IDEAS wraca do gry!

Wczoraj wieczorem grupa LEGO® ogłosiła start nowej edycji programu BrickLink Designer, dzięki której wybrana pula odrzuconych pomysłów z platformy IDEAS zyska drugą szansę na wydanie… i to w dość ekskluzywnej formie.

Cały proces jest dość skomplikowany, ale postaram się skrótowo go przybliżyć:

  1. Lista pomysłów zakwalifikowanych do programu obejmuje 31 projektów, którym udało się zebrać 10 tys. głosów na platformie IDEAS. Konstrukcje obejmują wyłącznie pomysły NIE bazujące na licencjach oraz takie, które już na tym etapie są na tyle dobrze przygotowane, że ich wydanie nie wiąże się z bardzo dużym nakładem pracy. Pełną listę zakwalifikowanych pomysłów znajdziecie tutaj. Znajduje się tam kilka naprawdę fajnych perełek.
  2. W pierwszym etapie autorzy pomysłów muszą doszlifować swoje projekty, co oznacza dostosowanie ich do standardów LEGO® pod kątem stabilności, dostępności części czy kolorów. W tym procesie pomagają autorom pracownicy BrickLinka, którzy fizycznie będą budować i testować modele. Etap ten potrwa do 31 maja.
  3. Pomiędzy 1 czerwca a 10 sierpnia 2021 finalne projekty trafią na platformę crowdfundingową i tam będą walczyć o wydanie. Wyprodukowane zostaną tylko te zestawy, które w przedsprzedaży zamówione zostaną w liczbie 3000 i więcej sztuk. Maksymalna liczba wydanych w ten sposób setów to 13, aczkolwiek trudno wykluczyć zwiększenie tej liczby w przypadku dużej ilości zamówień. Oczywiście, pieniądze przedpłacone za zestawy, które nie zostaną wydane, zostaną potem zwrócone zainteresowanym osobom. Co ważne, 18 „odwalonych” modeli zostanie „wydana” pod postacią samych instrukcji.
  4. Pomysły z odpowiednim wsparciem zostaną wyprodukowane po 1 września 2021 roku. Produkcja będzie miała miejsce w Europie, więc szczęśliwi nabywcy powinni dość szybko otrzymać upragnione sety.

Dodam również, że pierwsza wersja programu z 2019 roku zaowocowała wydaniem kilku naprawdę ciekawych pomysłów, a część z nich nadal można kupić nawet w Polsce (linki sprawdzicie poniżej). Te zestawy mają status oficjalnych produktów LEGO® i szybko osiągają dość wysokie ceny, ze względu na swoją ekskluzywność i oryginalność:

Okiem AFOLa:

Niektóre projekty zakwalifikowane do programu to perełki, które na pewno będę starał się pozyskać do swojej kolekcji. Wśród pomysłów znajduje się m.in. bardzo szczegółowy dworzec kolejowy, zamek Leśnych ludzi, górski wiatrak (dopiero co odrzucony w ostatnim przeglądzie 2020 roku) czy fenomenalny modular w budowie (w komplecie z dźwigiem). Jedyna „nadzieja” w tym, że nie wszystkie odpowiadające mi projekty znajdą się w fazie finałowej, bo w przeciwnym wypadku od września będę szukał kupca na nerkę.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.