LEGO plotki i ploteczki 8-14.02.2020
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 316 wyświetleń

Plotki i ploteczki 8-14.02.2021

Poniżej znajdziecie zbiór „mniejszych” wiadomości dotyczących LEGO® z tygodnia 8-14.02.2021 roku. Zbieram tu wszystkie informacje na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć, ale jednocześnie znaczące o tyle mniej, że nie warto im jeszcze poświęcać oddzielnego wpisu. I tak:

Pamiętajcie też, część poniższych informacji to na razie wyłącznie plotki i należy je traktować z dużą dozą dystansu. Najnowsze aktualizacje (11.02) jak zwykle: na zielono.

  • W sieci pojawiły się pierwsze przecieki minifigurek do serii VIDIYO™, która ma mieć premierę już niebawem. Wygląda na to, że w ramach serii samych postaci będziemy mieli możliwość „wyjęcia” 12 wariantów, a do każdej zostaną dorzucone 3 beatbitsy (w tym jeden – o ile dobrze rozumiem – charakterystyczny dla danej figurki). Cena nie jest jeszcze znana, ale to kwestia kilku dni.
  • Wygląda na to, że po 10272 Old Trafford dostaniemy od LEGO® drugi stadion i tym razem będzie to Camp Nou, należący do FC Barcelony. Kiedy i za ile? Tego jeszcze nie wiemy, ale plotka nie wydaje się nieprawdopodobna.
  • Jak na razie najważniejsza „ploteczka” tego tygodnia to „wycieki” nowych zestawów z serii Harry Potter, których premiera ma nastąpić w czerwcu 2021 roku. Zestawów ma być całkiem sporo, ale ich skład tak naprawdę wymaga jeszcze solidniejszego potwierdzenia. Na ten moment wiemy, że sety mają nosić numery od 76386 do 76390 i przedstawiać prawdopodobnie: Damską toaletę z […] Komnaty Tajemnic (73386 – tę od Bazyliszka); Zakazany Korytarz z pierwszej części sagi (76387); Fragment Hogwartu z Komnatą Tajemnic (i figurką Bazyliszka – 76389); wioskę Hogsmeade (która zresztą poniekąd będzie również częścią Zimowej Wioski z serii Creator Expert – 76388); oraz – wreszcie – nowy kalendarz adwentowy (76390).
  • Z okazji 20-lecia obecności Herry’ego Pottera w LEGO®, do wyżej wymienionych zestawów dołączane również będą specjalne, złote minifigurki, przedstawiające wybranych bohaterów sagi. Zasada będzie podobna do tej, którą widzieliśmy już w działaniu przy okazji rocznicowych zestawów z Gwiezdnych Wojen czy Ninjago™.
  • Wieść niesie również, że nowe zestawy HP wprowadzą zmianę do konstrukcji „modułowego” Hogwartu. Podmienione zostaną kolory, a kolejne pomieszczenia i budynki będzie można łączyć modułowo oraz – to nowość – piętrami, aby wybudować własną wersję Szkoły Czarodziejów. Być może będzie to swoisty „restart” serii.
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.