LEGO® 40179 - personalizowana mozaika
Nowości Brewa 928 wyświetleń

Zbuduj siebie… z LEGO®!

Amerykański sklep LEGO® wrzucił właśnie na swoją stronę ciekawy produkt, do tej pory będący w ofercie wybranych sklepów stacjonarnych. Dzięki zestawowi 40179 będziecie mieli możliwość zbudowania mozaiki z LEGO®… z własnym zdjęciem.

Żeby nie było – nomen omen – tak kolorowo, to jest kilka warunków:

  • zdjęcie musi być „odpowiednie”. Obraz wgrywa się na serwer LEGO® przez specjalny kreator, który wskazuje, czy mozaika będzie możliwa do wykonania. Oznacza to, że zdjęcie nie może być zbyt szczegółowe – najbardziej odpowiedni będzie portret wykonany w dużym przybliżeniu.
  • Portret generowany jest wyłącznie z 5 kolorów kwadratowych płytek 1×1: czarnych, jasno- i ciemnoszarych, białych i żółtych. Oznacza to, że praktycznie jest to obraz czarno-biały z żółtymi wstawkami.
  • No i najważniejsze – usługa/produkt dostępna jest jak na razie wyłącznie w USA i na razie nie mamy informacji odnośnie tego, czy zostanie wprowadzona w Europie.

Spersonalizowana mozaika kosztuje niecałe 130 dolarów i docelowo składa się z… 6002 klocków, co właściwie czyni ją jednym z największych zestawów LEGO® w historii, choć na pewno nie najbardziej „bawialnym”.

Okiem AFOLa:

Obrazy z serii LEGO® Art jakoś do mnie nie przemawiają, bo właściwie są to puzzle (których nie darzę przesadną miłością), a nie „prawdziwe” klocki LEGO®. Ta mozaika to pewna odmiana tej serii, przy czym budujemy ją z płytek kwadratowych, co dodatkowo utrudnia sprawę (wyobrażacie sobie ułożenie 6k takich klocków RÓWNO?). Wreszcie, to będzie chyba jedyny set LEGO® z zerową wartością kolekcjonerską – w końcu nikt raczej nie połasi się na portret obcej osoby wykonany z klocków. Niemniej, to całkiem fajny pomysł na prezent „na bogato”.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.