LEGO 60366 - recenzja (4)
Gościnne Recenzje blindfanlego 1885 wyświetleń

Szybka recenzja: LEGO® 60366 Centrum narciarskie i wspinaczkowe

Seria LEGO® City w ostatnich latach nie pokazała nam zbyt wielu ciekawych i dobrze wyglądających zestawów. Wszystko przez uproszczenie budowli i zdecydowane przeznaczenie wydawanych konstrukcji dla młodszych odbiorców. Jednak wśród wielu setów można odnaleźć kilka interesujących perełek, które potrafią zaskoczyć po ich zbudowaniu.

Niniejszy tekst jest artykułem gościnnym, zamieszczonym na blogu w ramach programu, w którym Wy również możecie wziąć udział. Tekst został przygotowany przez autora, a następnie zredagowany przez redakcję FanKlocków.pl. Autor otrzymał za niego wynagrodzenie.

Taką właśnie perełką jest Centrum narciarskie i wspinaczkowe, gdzie otrzymujemy kilka ciekawych rozwiązań budowlanych, m.in. pod postacią trzypiętrowego budynku z windą oraz kawiarnią, stokiem narciarskim i ścianką wspinaczkową, a także kompletem minifigurek świetnie pasujących do zimowych kolekcji.

Nazwa i numer: 60366 Centrum narciarskie i wspinaczkowe
Seria: City
Data premiery: 1 września 2023
Liczba elementów: 1045
Cena katalogowa: 489,99 zł
Rodzaj dystrybucji: Szeroka
Gdzie kupić: Amazon

4 Plusy modelu LEGO® 60366 Centrum narciarskie

  • Pierwszym plusem tego zestawu jest duża liczba minifigurek, wyposażonych w kilka ciekawych akcesoriów do sportów zimowych, takich jak narty, kijki narciarskie, deski snowboardowe, łyżwy, kije do hokeja, a nawet czekany.
  • Na plus zasługuje również zamontowana w trzypiętrowym budynku winda, która może dowieźć nasze figurki do kawiarni albo na samą górę stoku narciarskiego, aczkolwiek nie jest ona idealnie zbudowana (Patrz: minusy).
  • Doskonale została wykonana ścianka wspinaczkowa, zawierająca mechanizm pozwalający na imitacje wspinania się figurki, przypiętej do liny zabezpieczającej.
  • Dobrze wygląda również sam stok, który został zbudowany przede wszystkim z kilku białych, gładkich i dużych elementów, co pozwala na bezproblemowe zjechanie figurki na nartach czy snowboardzie, aczkolwiek i w tej konstrukcji można znaleźć jeden dość duży defekt (Patrz: minusy).

4 Minusy modelu LEGO® 60366 Centrum narciarskie

  • Minusem tego zestawu jest niestety jego krucha konstrukcja, która – razem z dużą objętością – powoduje, że nie jest to raczej zestaw do częstego przenoszenia w inne miejsce. Sam się o tym przekonałem, kiedy po zrobieniu zdjęć na potrzeby tego artykułu chciałem go przenieść z powrotem na półkę i niestety źle chwyciłem jego podstawę, przez co set zaczął mi się rozpadać w rękach.
  • Jeśli chodzi o wykonanie samego stoku narciarskiego, to tutaj można przyczepić się do sporej przerwy pomiędzy gładkimi klockami, którą widać nawet z daleka.
  • Sama winda jest bardzo ciekawie zbudowana, aczkolwiek brakuje jej delikatnego obudowania, co powoduje, że źle przymocowana minifigurka może z niej zlecieć.
  • Od strony ścianki wspinaczkowej przydałoby się jeszcze wykończenie zestawu przez dodanie kilku klocków imitujących lodowisko, co w pełni oddałoby zimowy klimat setu.

Pomimo kilku dużych minusów mi, jako fana sportów zimowych, ten set bardzo przypadł do gustu. Często do niego wracam, ponieważ podobają mi się różnorodne zimowe akcenty oraz sam stok czy winda. Jeśli, tak samo jak ja, uwielbiacie takie klimaty lub uprawiacie „śnieżne” dyscypliny sportowe, to na pewno musicie zaopatrzyć się w ten set.

Jeśli natomiast odpowiadają Wam bardziej letnie klimaty albo przedstawione powyżej minusy zniechęcają Was do jego zakupu, to z pewnością możecie sobie darować ten – mimo wszystko spory – wydatek i wybrać inną konstrukcje, bardziej pasującą do Waszych upodobań.

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.