Recenzje Maciej Baraniak 762 wyświetleń

Szybka recenzja: LEGO® 76249 Groot jako Venom

Wieść o nowej wersji budowalnego Groota nie napawała mnie optymizmem. Wszak ten, który jest na rynku, już wygląda dobrze, a nowa wersja miała polegać tylko na ubrudzeniu go „żyjącą ropą”. Mimo to, pierwsze zdjęcia wyglądały na tyle dobrze, iż dałem mu szansę i cóż… chyba jednak stał za tym konkretny pomysł.

Nazwa i numer: 76249 Groot jako Venom
Seria: Marvel
Data premiery: 1 sierpnia 2023
Liczba elementów: 630
Cena katalogowa: 249,99 zł
Rodzaj dystrybucji: Ograniczona
Gdzie kupić: Smyk

We are Ven… Gro… Venogroot?

5 Plusów modelu LEGO® 76249 Groot jako Venom

 • Dużym plusem modelu jest możliwość wyboru jednej z dwóch wersji konstrukcji. Jedna z nich to przedstawienie stadium, gdy Groot dopiero zaczyna być opętywany przez Venoma, a druga to już Groot jako Venom na pełnej. Ale… patrz też: Minusy.
 • W ramach pierwszej z konstrukcji, gdzie jeszcze widzimy trochę Groota jako Groota, samo doświadczenie budowania jest naprawdę przyjemne. Miło widzieć, jak budujemy dwie, zupełnie różne strony naszego stworka, bo te w miarę wyraźnie się od siebie różnią i dlatego nie powinniście czuć nudy.
 • Sam Groot, niezależnie od wybranej wersji, ma naprawdę sporo możliwości ustawienia, więc jeśli jesteście fanami ciągłego zmieniania pozycji waszych zestawów na półce, to tutaj będziecie czuli się doskonale. Szczególnie ręce zginają się w wielu miejscach, co daje spore pole do popisu.
 • Warto też zaznaczyć, że model naprawdę nieźle prezentuje się na półce, zresztą tak jak jego poprzednik. Ja akurat owego poprzednika nie miałem (i nawet się cieszę, bo ten podoba mi się bardziej), także jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, to tego śmiało może nabywać.
 • Na koniec – cieszy mnie, że LEGO® w końcu wznowiło serię Venomizowania, a właściwie to otworzyło się na nowe, niestandardowe propozycje. Da się na tym oprzeć wiele fajnych projektów, a póki co dostaliśmy tylko 2 minifigurki i to jeszcze dość przeciętne. Oby więcej takiego eksperymentowania, bo choć śmieję się, nazywając go żyjącą ropą, to i tak z pewną zazdrością patrzę na pomysły Funko POP! w tej kwestii. Duńczycy też mogą coś z tym zrobić.
Tył elegancko zabudowany

3 Minusy modelu LEGO® 76249 Groot jako Venom

 • Najbardziej irytuje mnie przemyślenie dwóch konstrukcji. Początkowo zakładałem, że będą to takie nakładki do wymiany, natomiast w praktyce powinniśmy rozebrać jedną wersję, aby móc zbudować tę drugą. Na dodatek, w formie papierowej znajdziemy tylko jedną instrukcję, co moim zdaniem jest już nieco słabą opcją. Inne sety 2w1 jakoś potrafią zrobić większą instrukcję lub dwie osobne, a tutaj jesteśmy już zmuszeni do przerzucenia się na tablet/komputer, czego ja osobiście nie lubię.
 • Poza tym głowa samego Groota trochę rozpada się w rękach. Nie wiem, czy to po prostu ja za mocno go chwytałem, czy on jest zbyt delikatny, ale w praktyce zawsze zostawały mi jakieś elementy w dłoniach.
 • Brakuje mi też jakiegoś dodatku w ramach tego zestawu, takiego jak kaseta w poprzedniej wersji. Przypuszczam, że wynika to z faktu dorzucenia dodatkowych elementów, umożliwiających stworzenie w/w. dwóch wersji naszego stworka, ale finalnie brakuje jakiegoś małego akcentu, który uzupełniłby całą konstrukcję. Tabliczki zresztą też nie uświadczymy…

Reedycje zestawów to pewna zmora, bo nawet gdy jeden set nie zdąży zniknąć ze sprzedaży, to już pojawia się inny, lecz w nowym kolorze. W kontekście tych sytuacji, tutaj mamy konkretny pomysł i ja osobiście zostałem kupiony. Mam zarzuty do instrukcji i do lekkości przyczepionych elementów, ale umówmy się – to tylko drobiazgi, bo po postawieniu builda na półce i tak raczej o nich zapomnimy. Jak jeszcze nie złapaliście „zwyklego” Groota, to ten jest wart uwagi, a jak już macie jednego, to może warto sprawić mu niegrzecznego brata?

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Mamy nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

1 Comment

 1. K.

  NAWET NIE MYŚL, ŻE SIĘ NIE BOISZ! To najstraszniejszy zestaw lego!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.