LEGO IT - AMA-ciekawostki
Różności Brewa 1154 wyświetleń

LEGO® Inside Tour – AMA i 5 ciekawostek!

Po intensywnym tygodniu w Billund i weselnym weekendzie, wreszcie wróciłem do żywych i siadam do tworzenia dla Was nowych materiałów, między innymi związanych z LEGO® Inside Tour. Wiem, że to wydarzenie spowite jest mgiełką tajemnicy i niewiele jest w sieci materiałów na jego temat, więc chcę je Wam przybliżyć w jak najczytelniejszy sposób – zwłaszcza tym, którzy chcieliby kiedyś w nim uczestniczyć.

Jeszcze nie zaplanowałem dokładnie formy wszystkich materiałów, ale na początek chciałem poprosić Was o wrzucenie w komentarzach poniżej wszystkich pytań, jakie macie w związku z tym wydarzeniem. Żeby jakoś Was naprowadzić, poniżej podrzucam Wam kilka ciekawostek na temat tego eventu – może jakoś Was one „zainspirują”:

LEGO® Inside Tour – 5 ciekawostek:

 • LEGO® Inside Tour to rokroczne wydarzenie dla najbardziej hardcore’owych fanów LEGO®. Co roku 3-4 grupy po ok. 30 osób (z ewentualnymi osobami towarzyszącymi) ruszają do Billund na super-ekskluzywną wycieczkę po miejscach, które nie są normalnie dostępne dla zwiedzających. Niestety, udział w wydarzeniu jest bardzo drogi (ok. 12 000 zł w przeliczeniu), a liczba miejsc – mocno ograniczona. W roku 2023 było tylko ok. 100 miejsc, a zainteresowanych: ok. 5 000 osób; liczba ta gwałtownie rośnie z roku na rok.
 • Co ważne – zgodnie z informacją, którą uzyskałem na miejscu – uczestnicy wybierani są w drodze losowania, a odpowiedzi na pytania, których udziela się podczas rejestracji, mają wyłącznie charakter posiłkowy. To nie one decydują o przyjęciu fana w poczet uczestników, ale mogą sprawić, że potem dany fan zostanie jednak wykreślony z listy (np. jeśli odpowiedzi byłyby niepokojące, co już się podobno zdarzało). Dodatkowo, uczestnicy są „prześwietlani” przez LEGO® pod różnymi kątami. Jeśli, przykładowo, mieliście z marką jakieś poważniejsze zatargi, to nie ma co liczyć na przyjęcie.
 • Udział w Inside Tour to one in a lifetime experience. Czytaj: dany fan może pojechać na wydarzenie tylko raz w ciągu całego swojego życia, a przynajmniej na ten moment tak to wygląda. Jednakże, przed czasami powstania LEGO House spis uczestników nie był prowadzony tak skrupulatnie, jak jest to robione teraz, przez co 3 osoby zdołały pojechać na event drugi raz, po upływie kilku lat od poprzedniej wizyty. Na ten moment, jedyna opcja powtórnego uczestnictwa to „podpięcie” się do kogoś, kto jeszcze nie był na IT, w ramach osoby towarzyszącej. W takim jednak wypadku uczestniczycie w wydarzeniu na nieco „gorszych” prawach, bo niektóre prezenty rozdawane są tylko po jednym na dane zgłoszenie.
 • A jeśli mowa o prezentach, to jest ich mnóstwo. Najważniejszym z nich jest oczywiście specjalny zestaw, rozdawany wyłącznie uczestnikom Inside Tour, a do tego mocno personalizowany (na odwrocie zestawu jest zdjęcie Waszej grupy i jest ono DRUKOWANE na obwolucie). W tym roku rozdano ok. 100 takich zestawów, każdy w trzech numerowanych partiach, przyporządkowanych właściwej grupie. Łącznie nakład zestawu wynosi do 500 sztuk, ale bardzo wiele z nich „zostaje” w LEGO® z różnych powodów. Poza tym setem uczestnicy otrzymują BARDZO dużo innych gratisów, które na pewno Wam pokażę.
 • Zwariowany koszt 12 000 zł uważam za SENSOWNY. Warto pamiętać, że wliczają się w niego noclegi w Legoland Hotelu, który nie należy do najtańszych (przypominam też, że Legoland formalnie należy do odrębnej spółki, więc to nie jest tak, że LEGO A/S korzysta z niego za darmoszkę). Te „zabierają” ok. połowy kwoty, w którą wliczają się jeszcze wszystkie posiłki na miejscu oraz bardzo solidna organizacja, o „gratisach” nie wspominając. Niemniej, to dużo kasy i radzę wydać ją tylko tym, którzy interesują się nie tylko samymi klockami, ale także marką LEGO® jako taką.
Zestaw rozdawany uczestnikom IT w tym roku

Na teraz to tyle. Zadawajcie swoje pytania w komentarzach, a ja przejrzę je i jakoś skataloguję jak tylko skończę się rozpakowywać.

REKLAMA:

26 thoughts on “LEGO® Inside Tour – AMA i 5 ciekawostek!

 1. Michał

  Czy jako osobę towarzyszącą można zabrać osobę niepełnoletnia?

  1. Brewa

   Na prostsze rzeczy będę odpowiadał na bieżąco: tak, ale nie jest to wskazane. To nie jest wydarzenie z programem dla dzieciaków, „wymagana” jest dobra znajomość języka angielskiego, a część punktów programu raczej nie będzie interesować młodszych odbiorców, chyba że NAPRAWDĘ jarają się klockami.

  2. Piotrek

   Jest chyba jakiś limit wieku, wydaje mi się, że 12 lat ale głowy sobie nie dam uciąć

 2. Piotrek

  Brewa czyli jeżeli jadę z osobą towarzyszącą płacąc 2x 12 tys to otrzymujemy tylko 1 zestaw specjalny? No nie powiem droga zabawa, co rok trzeba by z kim innym jeździć (dziewczyna,brat etc) i jeszcze liczyć, że cię wylosują. Kolejne pytanie to czy zgłoszenie się z osobą/ami towarzyszącymi zwiększa/zmniejsza czy jest bez znaczenia przy tym losowaniu miejsca?

  1. Paweł

   Wydaje mi się, że 12 tys. zł jest za dwie os. (wylosowany i os. towarzysząca). Po co ktoś ma tam jechać drugi raz?!

   1. Brewa

    Nie, osoby towarzyszące płacą oddzielnie :). A drugie pytanie dostanie rozleglejszą odpowiedź ;).

 3. K.

  Czy można tam się dowiedzieć, co Lego ma w planach?

 4. niuti

  Czyli jak nie masz 12k + kieszonkowe to nie ma po co się pchać rozumiem? Dla przeciętnego zjadacza chleba IT to raczej nic ciekawego? Czy też w swej historii napiszesz co jest w tym takiego, że warto wydać 12k na to wydarzenie? Czy można tam np kupić zestawy w hiper promkach, albo gratisy są jakieś warte grzechu? Bo wóz strażacki do mnie nie przemawia 😉

  1. Brewa

   Jeśli chodzi o hiper promki to tak – jest jedna, dość solidna, czyli odwiedziny w sklepie pracowniczym, gdzie można kupić zestawy w cenach obniżonych o 50-70%.

   1. Jacek

    tak z ciekawości jest limit w zakupach w tym sklepie ?
    nie żebym myślał wydać w nim 12k na promocji -50% żeby wyjazd się „zwrócił”

    1. Brewa

     Nie ma limitu, poza ograniczeniem do 2 sztuk tego samego zestawu) i zdziwiłbyś się, ile tego szperu ludzie tam biorą. Austriacy załadowali na wóz wszystkie duże zestawy z ostatnich dwóch lat i lekką ręką było tego z 20k w katalogowych.

 5. Piotrek

  Kolejne pytanie z mojej strony.
  Jak dokładnie wygląda zakup w sklepie pracowniczy? (procent zniżki znam) Czy istnieje limit wydatków/zestawów na 1 uczestnika. I jak wygląda opcja dostawy.Odbior fizyczny w sklepie w Billund jest jedyną opcją? Czy mogą wysłać paczkę bezpośrednio do Polski w moim imieniu? Albo czy mogą nadać paczkę z innej (bliższej Polsce) części Europy na przykład z Czech? Nie chciałoby mi się bawić w wycieczki na duńską pocztę albo branie nie wiadomo ilu walizek (bo autem nie zamierzam tam jechać) wiem że nagrałeś o tych walizkach krótki film ale nie poruszyłeś wszystkich kwestii

  1. Brewa

   To wszystko bardzo dobre pytanie i odpowiem na nie w materiale konkretnie na ten temat :).

 6. Piotrek

  No to lecimy dalej…
  1. Podpisuje się jakieś papiery o zachowaniu tajemnic handlowych (zestawy, które nie zostały jeszcze wydane itd) ? Pewnie można coś podejrzeć skoro zagląda się w różne zakamarki 🙂
  2. Jakie wrażenia z rozmów z projektantami? Da się z nich wyciągnąć jakieś 'smaczki’?
  3. Kogo najwyżej rangą spotkałeś? Sam CEO zaszczycił obecnością?
  4.Byles jedynym Polakiem w grupie? Zauważyłeś jakąś dysproporcje geograficzna w swojej grupie? Więcej Duńczyków, Amerykanów itd?

  1. Brewa

   Na część odpowiem przy odpowiedniej okazji, ale:
   1. Tak – będę o tym mówił :).
   2. To omówię oddzielnie, ale ogólnie: smaczki jak najbardziej tak (od projektanta Ogrodów miejskich Ninjago uzyskałem potwierdzenie, że w zestawie rzeczywiście JEST błąd z dachem), ale nie a propos tego, co jest obecnie opracowywane ;).
   3. Mieliśmy krótkie spotkanie z CMO LEGO – Julią Goldig i to chyba było top of the tops, jeśli chodzi o stanowiska korporacyjne.
   4. Tak, byłem jedynym Polakiem, ale przestrzał narodowościowy jest bardzo duży. Duńczyka, o ile wiem, nie było w mojej grupie żadnego ;).

 7. MK

  Ciekawy jestem, czy biorąc pod uwagę prezenty, w tym ten unikatowy, oraz możliwość zrobienia zakupów z dużym rabatem, to czy jest szansa przy ich sprzedaży, żeby zwróciły się koszty wycieczki. Ewentualnie jaka jej część się zwróci.

  1. Seb

   O to samo chciałem zapytać. Jaki jest Twój bilans całości

   1. Brewa

    Nieco trudno to stwierdzić, bo NIBY sam set z IT – ten wóz strażacki – powinien być warto mniej więcej tyle, co cała wycieczka, a nie doliczam do tego nawet ekskluzywnej figurki (te są wyceniane nawet na 4k PLN). Niestety, na chwilę obecną ilość zestawów oferowanych na sprzedaż na BL jest tak mała, że ciężko to sensownie podliczyć. Myślę, że jakbyś opchnął wszystkie gratisy, to całość zwróciłaby się z nawiązką.

  2. Brewa

   Potencjalna wartość drugorynkowa setów z Inside Toura dobija zazwyczaj do wartości samej wycieczki, aczkolwiek nie sprawdzałem, czy jakiekolwiek faktycznie się sprzedał za tyle ;).

 8. Vezon

  Jak udało Ci się tam wbić? Na drodze losowania czy zostałeś zaproszony ze względu na swoją działalność?

  1. Brewa

   Nie, nie – w przypadku LIS jedyną opcją jest wzięcie udział w losowaniu, do którego trzeba się zgłosić w odpowiednim momencie.

   1. Vezon

    A to jeszcze jedno pytanie, na invest talk mówiłeś że LEGO ma swoje sposoby weryfikacji, myślisz że wysłanie zgłoszenia od siebie i od żony żeby zwiększyc szanse to kombinatorstwo i lepiej nie próbować? Oboje jesteśmy fanami LEGO 😁

    1. Brewa

     Nie, nie – można spokojnie próbować z kilku kont, nikt się nie będzie czepiał. Tu raczej chodzi o jakieś złośliwości względem grupy LEGO czy grubsze przewiny na tym polu :).

 9. […] Do tematu Inside Toura wrócę jeszcze przynajmniej raz i postaram się oddzielnie omówić wyjazd jako taki, a tym czasem, jeśli macie do mnie jakieś pytania związane z tym wydarzeniem, to możecie je zadawać w tym miejscu. […]

 10. legomuzeum

  Kasę płaciłeś przed weryfikacją czy po weryfikacji jak już zostałeś wybrany?

  1. Brewa

   Płaci się już po informacji o tym, że jesteś uczestnikiem :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.