Inwestowanie-2023-ostatni-dzwonek
Inwestowanie Brewa 2959 wyświetleń

Film: Ostatni dzwonek na zakupy inwestycyjne LEGO®?

Moje komunikatory ostatnio rozdźwięczały się przez pytania o to, czy to już TEN MOMENT na (inwestycyjny) zakup zestawów LEGO®, które mają (podobno) zakończyć swój żywot pod koniec bieżącego roku. Aby ułatwić życie sobie i Wam, nagrałem dla Was krótki film, w którym staram się odpowiedzieć na to pytanie. Spoiler: możecie NIE być zadowoleni…

REKLAMA:

4 thoughts on “Film: Ostatni dzwonek na zakupy inwestycyjne LEGO®?

 1. Łukasz

  Hej! Powiedz mi jedna rzecz bo za nic w świecie nie mogę zrozumieć tematu inwestycyjnego LEGO. Ludzie teraz inwestują w klocki, ceny rosną, a kto to niby będzie odkupował po tych zawyżonych do granic cenach. Zestawy po wyśrubowanych cenach na allegro wiszą i nikt ich nie kupuje, cały czas te same oferty. Czy to nie jest bańka, w której krążą sami inwestorzy, licząc, że jakiś początkujący inwestor w godząc w temat odkupi, myśląc, że to deal życia? Widziałem raz na allegro pierwsza edycję UCS Sokoła milenium za 16 000 zł. Jeśli się ten zestaw sprzeda to gratka dla szczęśliwego sprzedającego za znalezienie frajera. Kolejnemu jednak nie wróżę takiego owocnego zwrotu z inwestycji. Rozumiem inwestowanie w nieruchomości, w złoto, one przedstawiają jakaś wartość, ale klocki?

  1. Brewa

   Nie wiem jakbym miał Ci to wytłumaczyć w kilku zdaniach. Nikogo nie namawiam, odpowiadam tylko na pewne potrzeby. W inwestowaniu w klocki nie chodzi o sprzedawanie po cenach z kosmosu, tylko o sprzedaż w dobrej cenie. Sam robię to od kilku lat – to nie jest mój biznes główny, ale przy dobrych wiatrach w ciągu roku jestem w stanie pomnożyć wkład początkowy o 50-80%, sprzedając stock po cenach, które sam byłbym gotów zapłacić gdybym szukał danego zestawu. To wszystko kwestia wyczucia :).

 2. TABU

  Cześć Brewa.
  Pytanie obok tematu inwestycji…. Może posiadasz taką wiedzę.
  Czy brelok Venoma jeszcze wróci na Lego.com, czy powinienem się zaopatrzyć w niego z drugiej ręki?
  Na stronie wisi że statutem niedostępny, a nie wycofany.

  1. Brewa

   Nie mam pojęcia, ale możliwe, że wyleciał pod koniec czerwca i już nie wróci.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.