Recenzje Maciej Baraniak 1262 wyświetleń

Szybka recenzja: LEGO® 40638 Ozdoba w kształcie serca

Walentynki już niebawem, tak więc zapewne wielu nurtuje kwestia, czy warto sięgnąć po Ozdobę w kształcie serca, jako prezent dla drugiej połówki. Zapraszam więc do recenzji, w której postaram się rozwiać te wątpliwości.

Metryczka zestawu:

Nazwa i numer: 40638 Ozdoba w kształcie serca
Seria: Okolicznościowe
Data premiery: 1 sztycznia 2023
Liczba elementów: 254
Cena katalogowa: 59,99 zł
Rodzaj dystrybucji: ekskluzywna
Gdzie kupić: LEGO.pl/Allegro

Jak widać na zdjęciu – można się naprawdę fajnie pobawić

3 Plusy modelu 40638 Ozdoba w kształcie serca

  • Konstrukcja ma naprawdę sporo elementów zapasowych, dzięki którym możemy samodzielnie dekorować konstrukcję. Sam skorzystałem z tej opcji (a raczej skorzystała moja dziewczyna, gdyż ma lepsze wyczucie estetyczne) i powyżej widzicie efekty jej pracy. Ogromny plus, ratujący ideę tego zestawu.
  • Poza tym, ogólnie zestaw ma sporo ciekawych elementów. Dostajemy kwiaty w różnych kolorach, a także serduszka i inne takie bajery. Jeśli akurat komuś takich klocków potrzeba, to warto rozważyć.
  • Na koniec – kiedy już złożymy konstrukcję, to ta całkiem nieźle się trzyma (patrz też: minusy). Wydawało mi się, że całość będzie rozlatywać się w rękach, tymczasem zgrabnie przyjęła kolejne elementy, nie dając się złamać.
Nawet po 100%-owym zapełnieniu i tak zostało jeszcze sporo wolnych elementów

2 Minusy modelu 40638 Ozdoba w kształcie serca

  • Najpoważniejszym minusem jest fakt, iż konstrukcja nieco rozlatuje się w rękach, kiedy składacie samą ramkę. Całość potem fajnie się spina i po prostu potrzebuje kilku klocków, aby to utrwalić, ale trochę krwi mi to napsuło podczas składania.
  • Problemem jest też krótki sznurek. Otóż zestaw został wymyślony, aby wisieć na gwoździu/haczyku, ale już na powieszenie na klamce jest niestety zbyt krótki (zdjęcie do artykułu zostało wykonane na dodatkowym sznurku, spoza zestawu). Szkoda, bo wydawało mi się to ciekawą opcją, a tymczasem lekko się zawiodłem.
Nie żyjcie nadzieją – na tył klocków już nie starczyło..

Pewnie dziwi Was fakt, że tak mało cisnę po tym modelu i w sumie ja też się sobie dziwię. Recenzja nie jest sponsorowana ani nic takiego – po prostu zrozumiałem, co twórcy chcieli zrobić w ramach tego zestawu i jak najbardziej im to wyszło. Oczywiście, przy zeszłorocznych papużkach nadal nie wygląda to jakoś wybitnie, ale widzę, że możliwości ozdabiania tego wianuszka są niezwykle fajne i możemy miło spędzić czas, robiąc to wspólnie z drugą połówką.

Zdjęcia do recenzji wykonała Martyna Koczorowska.

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Mamy nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.