Zapowiedzi-2022-IDEAS
Zapowiedzi Brewa  

Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

Pisząc o zapowiedziach na 2022 rok warto wspomnieć o setach z serii IDEAS, które – akurat w tym przypadku – pojawią się na 99%. Oto szybkie przypomnienie, czego jeszcze możemy się spodziewać, wraz z pierwszymi danymi:

Najnowsze doniesienia jak zwykle zaznaczam na zielono.

Zestawy IDEAS na 2022 rok:

W przypadku reszty roku 2022 mamy już mniej-więcej jasność, czego oczekiwać:

 • 21335 Zmechanizowana latarnia morska (pod tym linkiem znajdziecie oficjalne zdjęcia) wiemy już tyle, że ma działać i mieć wysokość ok. 54 cm. Mamy już potwierdzenie (oficjalne), że skala (i ogólnie kształt projektu) będą mocno zmienione – latarnia będzie dostosowana do minifigurek, a do tego będzie faktycznie działać. Cena: 1399,99 zł za 2065 klocków (co sugeruje elektrykę). Mamy już oficjalne zdjęcia, a produkt jest już widoczny na LEGO.pl. Premiera już 1 września!
 • 21336 The Office (1164 elementy; 569,99 zł) – zupełnie (prawie) znienacka LEGO® zaprezentowało kolejny zestaw z IDEAS, który do sprzedaży wszedł “poza kolejką”. The Office bazuje na superpopularnym serialu i jego głównym atutem jest potężna liczba minifigurek – znajdziemy ich tam aż 15. Poza tym zestaw raczej nie porywa (w końcu to biuro), ale i cena jest dość przystępna. Premiera 1 października 2022. Zestaw jest już widoczny na LEGO.pl.
 • Foosball table to zwycięzca jednego z konkursów na platformie i kolejny set planowany na 2022. Dużym plusem jest to, że powinniśmy dostać w nim aż 22 minifigurki, ale kto wie, czy LEGO® nie zmieni ich w budowalnych piłkarzy. Ten zestaw najprawdopodobniej będzie kolejny i otrzyma numer 21337.
 • Kolejnym projektem konkursowym, który również ujrzymy w formie prezentu, powinien być Ray the castaway. Secik ma zawierać 240 elementów, choć tu nie spodziewałbym się żadnych ekskluzywnych nadruków.
 • Dodatkowym zestawem w puli ma być zwycięzca głosowania na set ekskluzywny dla sklepów Target, czyli Wioska Wikingów, ale nie wiemy, czy zostanie on wydany w tym roku.

W ogonku czekają jeszcze Chatka w kształcie litery A oraz BTS “Dynamite” (wybrane w II przeglądzie 2021), a także dom z filmu Disneya Hocus Pocus (z III przeglądu 2021). Te sety prawdopodobnie zobaczymy dopiero w roku 2023, podobnie jak kolejne GwP, związane z Galileuszem.

REKLAMA:

7 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

 1. […] IDEAS […]

 2. Mateusz

  Jak rozpoznawać, które zestawy są limitowane – wiedząc, że ich wartość wzrośnie?
  Mam Sokoła Milenium 75192 i myślę, żeby zrobić sobie wystawkę Star Wars, no i zastanawiam się czy kupować nowego AT ST czy mogę poczekać na spokojnie 🙂

  1. Brewa

   WSZYSTKIE zestawy LEGO są limitowane – każdy po jakimś czasie jest wycofywane, a wartość większości z nich rośnie, przy czym niektórych bardziej, a niektórych mniej :).

 3. Abaren

  O tak, The adventure of the USS Cardboard to coś dla mnie. Powiększy moją kolekcję Lego Space 🙂

 4. […] które może Was zainteresować. Otóż możemy wybrać DODATKOWY set z tej serii (to tych, które są już zaplanowane), który prawdopodobnie jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne jako zestaw ekskluzywny dla […]

 5. tellico

  Nie planowałem zakupu Gwiaździstej Nocy, ale jak tak patrzę to to jest naprawdę cacko i zaczynam się wahać. Masz jakieś info czy Lego planuje rozwijać serię famous paintings czy to taki jednorazowa idea?

  1. Brewa

   Na razie jednostrzał, ale kto wie – popyt zdaje się być dość duży.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.