Analizy Inwestowanie Wycofywanie Brewa  

Buldożer CAT (nie) wycofany – aktualizacja

Bystre sieciowe oczy zauważyły już zapewne, że zestaw LEGO® Technic 42131 został na LEGO.pl oznaczony jako Produkt wycofany. Zaznaczę, że model był na rynku zaledwie 9 miesięcy. Może to oznaczać trzy rzeczy:

 • Produkt został faktycznie cichcem wycofany i nie wróci już na półki. Przemawia za tym status Produkt wycofany, a nie Wyprzedano, jak to było w przypadku Zetrosa, który wrócił do oferty z lekko zmienioną konstrukcją.
 • Produkt został wycofany chwilowo, podobnie jak było to w przypadku Zetrosa. Identyczną sytuację mieliśmy kilka miesiący temu w Australii, gdzie dokładnie ten sam model również został oznaczony jako Wycofany, a następnie wrócił po zmianach technicznych, wymaganych przez nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek.
 • Ktoś się pomylił i w ogóle nie ma o czym mówić…

AKTUALIZACJA: wiemy już, że CAT znajduje się na liście podwyżek na wrzesień 2022, co oznacza, że nie zostanie wycofany teraz… Wychodzi na to, że to wariant numer 2 lub 3 z powyższej listy.

Co ważne, wielkiego CATa można obecnie dostać za ok. 1440 zł (67% ceny katalogowej) na Amazonie oraz na Allegro.

Oczywiście zaznaczam, że powyższy wpis nie ma charakteru porady inwestycyjnej – podaję Wam tylko konkretną informację i dywaguję. Wszystkie ewentualne decyzje zakupowe podejmujecie na własną odpowiedzialność.

REKLAMA:

3 thoughts on “Buldożer CAT (nie) wycofany – aktualizacja

 1. Łukasz

  Dziwna akcja,
  na stronie lego US, DE i GB jest dalej jako dostępny.
  Zaraz się okaże, że to jakiś błąd polskiej storny Lego.

  1. Brewa

   W sumie dopisałem ten wariant, bo w przypadku Australii tak właśnie było – to była pomyłka związana z lekką zmianą. Jak to mówią mechanicy: jeździć, obserwować ;).

 2. tomaszq

  Ten błąd jest również na innych witrynach, np. czeskiej. Zgodnie z kodem jaki ma ten produkt (od dłuższego czasu), to “Tymczasowy brak towaru”.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.