BrickLink-Designer-kasa
Różności Brewa 458 wyświetleń

Gdzie moja kasa z BDLP?

Jeśli przez ostatnie kilka dni zadajecie sobie tytułowe pytanie, to spieszę z odpowiedzią. Wiem już bowiem dokładnie, na jakich zasadach oddawane są pieniądze za zamówienia złożone podczas trwania BrickLink Designer Program.

To, jak szybko otrzymacie zwrot, zależy od dostawcy Waszej karty płatniczej. I tak:

 • jeśli płaciliście kartą Visa, to zwrot powinniście otrzymać w ciągu 7 dni roboczych od dokonania płatności.
 • jeśli natomiast płaciliście kartą MasterCard, to okres ten jest znacznie dłuższy i może wynosić nawet… 28 dni roboczych.

Niestety nie wiem, jak jest w przypadku płatności przez PayPal, ale nie sądzę, żeby duży odsetek z Was płacił na LEGO.pl posługując się tą metodą.

Żeby nie było, informacja pochodzi od biura obsługi klienta LEGO®, a więc jest jak najbardziej legitna. Ja niestety płaciłem MasterCardem…

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

11 thoughts on “Gdzie moja kasa z BDLP?

 1. Adam

  Ja płaciłem Mastercardem i mam już zwrot. Niestety albo jestem ślepy albo nie widzę w ogóle śladu w historii po tych transakcjach. Tak samo jak na paypalu nie mam śladu po przelewach z II rundy z grudnia21

  1. Brewa

   Nie będziesz miał tego w historii, bo blokady na koncie nie „wliczają” się do historii rachunku. To samo co z blokadą depozytu przy wynajmowaniu samochodu np.

 2. Paweł Niewiadomski

  Ja płaciłem VISA i też w historii banku żadnej informacji o przelewach, ani o zwrocie.

  1. Brewa

   KONIECZNIE napisz albo zadzwoń do LEGO i daj znać, co odpowiedzieli. Ja niestety płaciłem MasterCardem, więc trochę nie mam argumentów.

 3. Paweł

  Dokładną datę, do której są zablokowane środki można sprawdzić na stronie/w aplikacji swojego banku. (W sekcji karty i blokady powinna być taka informacja). W moim przypadku (też płaciłem Mastercard poprzez paypal), blokada była do 31 Maja.

  Można też spróbować napisać do Lego żeby ściągnęli blokadę – w przeszłości dokonywałem zamówienia które zostało anulowane i też blokada była założona na około dwa tygodnie – po interwencji została zdjęta od razu.

  1. Brewa

   Mi się właśnie pojawiło info, że dziś jest procesowane zdjęcie blokady :).

 4. KL0CKOVE

  Ja płaciłem również MasterCard i miałem zwrot 20.05 już więc nawet nie czekałem tygodnia czym byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zamówienia 3 zestawów potwierdzone na mailu 😁

 5. julek

  Czy jest to możliwe, że skoro mam zamówienie na stronie lego potwierdzone to tego zamówienia nigdy nie otrzymam?
  Tak się trochę nad tym zastanawiam, bo na bricklinku w cholerę dużo osób pisze, ze zamówienia nigdy do nich nie dotarły.

  1. Brewa

   Zamówienia z I fazy już dotarły, ludzie czekają na zamowienia z fazy 1,5 i faktycznie tu jest opóźnienie. Nie sądzę, żeby LEGO miało tak dać ciała, ale niestety zostaje tylko czekać.

 6. sad

  Faza 1.5 to wiatrak, wenecja itp?

  1. Brewa

   Nie, faza 1.5 to możliwość domówienia 5k setów z fazy 1, nie licząc zamku ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.