Zapowiedzi-2022-IDEAS
Zapowiedzi Brewa  

Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

Pisząc o zapowiedziach na 2022 rok warto wspomnieć o setach z serii IDEAS, które – akurat w tym przypadku – pojawią się na 99%. Oto szybkie przypomnienie, czego możemy się spodziewać, wraz z pierwszymi danymi:

Zestawy IDEAS na 2022 rok:

W przypadku roku 2022 mamy już mniej-więcej jasność, czego oczekiwać:

 • 21333 Gwiaździsta noc to klockowa wersja znanego obrazu Vincenta van Gogha, utworzona z 2316 klocków. Mamy już info, że zestaw powinien pojawić się na początku czerwca (z przedsprzedażą VIP od 25 maja) i będzie kosztował – uwaga – aż 799,99 zł. Mamy już pierwsze oficjalne zdjęcia, a set przez pierwsze trzy miesiące będzie najpewniej w dystrybucji ekskluzywnej, a następnie przejdzie do szerokiej.
 • 40533 Przygody statku USS Cardboard to kolejny projekt konkursowy, który w już w maju zobaczymy w formie GwP. W środku dwie minifigurki i masa ciekawych akcesoriów. Mamy już również oficjalne zdjęcie setu, który z dużym prawdopodobieństwem (co do daty) będzie dorzucany do zakupów na LEGO.pl od 16 maja, za zakupy powyżej 740 PLN. Liczba części w zestawie to 203, a pierwsze kopie już zostały rozesłane do recenzentów, wiec możemy być pewni, że set niedługo zostanie ujawniony.
LEGO-40533
LEGO® 40533
 • 21334 Kwartet jazzowy – to coś nowego, bo set ma zostać wydany niejako “poza kolejką”. Pierwsze plotki mówią o lipcu/sierpniu, liczbie klocków na poziomie 1606 sztuk i cenie 100 dolców.
 • O Motorized lighthouse wiemy tylko tyle, że ma działać i mieć wysokość ok. 47 cm. Chodzą słuchy, że Duńczycy być może zmienią jej skalę (na mini), ale na razie to tylko plotki.
 • Foosball table to zwycięzca jednego z konkursów na platformie i kolejny set planowany na 2022. Dużym plusem jest to, że powinniśmy dostać w nim aż 22 minifigurki, ale kto wie, czy LEGO® nie zmieni ich w budowalnych piłkarzy.
 • Kolejnym projektem konkursowym, który również ujrzymy w formie prezentu, powinien być Ray the castaway. Secik ma zawierać 240 elementów, choć tu nie spodziewałbym się żadnych ekskluzywnych nadruków.

Wreszcie, do puli zestawów wydanych w 2022 roku być może dołączą te wybrane w I przeglądzie z 2021 roku: Jazz Quartet (patrz wyżej) i The Office. W ogonku czekają jeszcze Chatka w kształcie litery A oraz BTS “Dynamite” (żal brzuszek ściska) wybrane w II przeglądzie 2021, ale te sety prawdopodobnie zobaczymy dopiero w roku 2023.

REKLAMA:

5 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

 1. […] IDEAS […]

 2. Mateusz

  Jak rozpoznawać, które zestawy są limitowane – wiedząc, że ich wartość wzrośnie?
  Mam Sokoła Milenium 75192 i myślę, żeby zrobić sobie wystawkę Star Wars, no i zastanawiam się czy kupować nowego AT ST czy mogę poczekać na spokojnie 🙂

  1. Brewa

   WSZYSTKIE zestawy LEGO są limitowane – każdy po jakimś czasie jest wycofywane, a wartość większości z nich rośnie, przy czym niektórych bardziej, a niektórych mniej :).

 3. Abaren

  O tak, The adventure of the USS Cardboard to coś dla mnie. Powiększy moją kolekcję Lego Space 🙂

 4. […] które może Was zainteresować. Otóż możemy wybrać DODATKOWY set z tej serii (to tych, które są już zaplanowane), który prawdopodobnie jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne jako zestaw ekskluzywny dla […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.