Newsy Brewa 383 wyświetleń

Potwierdzone: od dziś ważne zmiany w LEGO® Stores!

To już oficjalne! Zgodnie z wcześniejszymi sygnałami, od poniedziałku 4.04.2022 musimy pogodzić się z zasadniczą zmianą w sposobie korzystania z dwóch ważnych funkcjonalności stacjonarnych LEGO® Stores. Wiążą się one z likwidacją obostrzeń covidowych.

UWAGA: informacja została już potwierdzona przez osoby, które zdążyły wpaść do oficjalnych sklepów marki w poniedziałek.

  • Klocki z popularnych „ścianek” Pick a Brick od tego dnia będziemy wybierać samodzielnie, ale – co za tym idzie – zlikwidowana zostanie instytucja „dodatkowej garści”, do której wiele osób się już przyzwyczaiło. Klocki wrzucane luzem do papierowej torby miały zrekompensować nam niemożliwość samodzielnego wybierania ilości części, które ładowane są do kubków. Jak dość powszechnie wiadomo, owa „dodatkowa garść” potrafiła często osiągać dość pokaźne rozmiary, jako że większość ludzi wybierała do niej duże klocki, które w kubku zabierałyby dużo miejsca (jak np. płytki 8×8). Z drugiej strony, od poniedziałku będziemy mieli możliwość dokładnego odmierzania potrzebnych nam klocków, co jest dużym plusem. Wiąże się to jednak z tym, że wielu fanów będzie teraz spędzać przy ściance znacznie więcej czasu, tak by maksymalnie wykorzystać objętość kubka… ale to z kolei powinno wpłynąć na redukcję kolejek przy tym stanowisku, jako że nie będzie ono już obsługiwane przez pojedynczego pracownika.
  • Druga zmiana wiąże się ze stacją Build-a-minifigure. Od 4.04.2022 figurki wreszcie można budować samodzielnie z elementów dostępnych na stanowisku. Do wyboru będą: jedne nogi, jeden tors, jedna główka, jedno nakrycie głowy oraz pojedyncze akcesorium. Z jednej strony oznacza to możliwość dowolnego składania blistrów z minifigurkami. Z drugiej, pewne popularne elementy (jak zwierzęta) na pewno będą trudniej dostępne, a kolekcjonerzy minifigurek okazjonalnych będą musieli się nagrzebać, żeby stworzyć oficjalny build.

Jak wszystko, nowa dla nas sytuacja ma swoje plusy i minusy. Jakie są Wasze odczucia?

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

1 Comment

  1. scoreupYT

    Tak, niestety albo i stety od poniedzialku sami wypełniamy kubek ale tracimy możliwość taniego zaopatrzenia sie w duże elementy jako gratisowa garść.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.