LEGOdlaUkrainy
Newsy Brewa 348 wyświetleń

LEGO® dla Ukrainy

Wielu z Was na pewno ucieszy wiadomość, że wczoraj grupa LEGO® ogłosiła decyzję o wstrzymaniu wszystkich dostaw na terytorium Rosji, w związku z agresją tego kraju (czy bardziej – jej prezydenta) na Ukrainę. Jednocześnie 1 marca dowiedzieliśmy się, że firma przeznaczy ok. 16,5 miliona dolarów na pomoc dzieciakom i rodzinom z Ukrainy, przekazując tę kwotę fundacjom, z którymi współpracuje (wśród nich jest m.in. UNICEF czy Czerwony Krzyż).

Wy również możecie wspomóc naszych ukraińskich przyjaciół, choćby przez wpłatę na tę zbiórkę.

Abstrahując od właściwej postawy LEGO® w kontekście rosyjskiej inwazji, trudno mi się nie zastanawiać, jak decyzja firmy wpłynie na dostępność jej produktu na świecie. W żadnym wypadku nie jest to najważniejsze, ale być może odcięcie Rosji od dostaw wpłynie pozytywnie na podaż na naszym rynku.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

4 thoughts on “LEGO® dla Ukrainy

 1. eS

  Brewa ale pisz jak jest! To nie putin siedzi za sterami bombowców, nie on obsługuje wyrzutnie rakiet i nie on strzela z czołgów do elektrowni atomowej! To kurwy kacapskie pozbawione moralności i sumienia idą bo im batiuszka nakazal. Bezmózgie małpy ale ROSJANIE a nie tylko putin. Oni go wybrali oni go tolerowali na tronie i oni go wspierają nadal (ponad 50% rosjan jest za wojną!) ROSJANIE napadli na wolny, niepodległy kraj na rozkaz prezydenta tfu! putina. Czy może napiszesz, że putin przeprowadza teraz wyzwoleńczą operację militarną a spod zgliszczy wychodzą cywile i po butach całują swoich wybawców?

  1. Brewa

   Dzięki za komentarz, ale to nie blog geopolityczny, więc powstrzymam się od generalizowania – tym bardziej, że mam kilku znajomych Rosjan i z szacunku dla nich nie będę rzucał ogólnikami :).

   1. Sobik243

    To tak samo jak nie niemcy mordowali w czasie II wojny światowej tylko hitlerowcy… potem naziści… Trzeba pisać jak jest a Ci dobrzy rosjanie mają się wstydzić i COŚ z putinem u siebie zrobić. Lego też może przestac sprzedawać klocki tylko żołnierzom rosyjskim i tylko tym co są teraz na Ukrainie – no przecież dzieci rosjan nie strzelają i nie zabijają teraz dzieci ukrainskich nie? Całkowity bojkot i cała prawda o rosji bo co kilkadziesiąt lat wybierają na przywódce jakiegoś terroryste w stylu stalina i miliony giną/cierpią na całym świecie. A co do przyjaciół to są rosjanami i odpowiadają za to co ich armia wyprawia na Ukrainie. Niech się zbiorą i pomogą putinowi popełnić wielokrotne samobójstwo 🙂

    1. Brewa

     Puszczam komentarz, ale powstrzymam się od dalszego odpowiadania, bo mam trochę inne zdanie na ten temat – zwłaszcza w zakresie odpowiedzialności zbiorowej całego narodu. Ale to nie jest miejsce na takie dyskusje :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.