LEGOdlaUkrainy
Newsy Brewa 269 wyświetleń

LEGO® dla Ukrainy

Wielu z Was na pewno ucieszy wiadomość, że wczoraj grupa LEGO® ogłosiła decyzję o wstrzymaniu wszystkich dostaw na terytorium Rosji, w związku z agresją tego kraju (czy bardziej – jej prezydenta) na Ukrainę. Jednocześnie 1 marca dowiedzieliśmy się, że firma przeznaczy ok. 16,5 miliona dolarów na pomoc dzieciakom i rodzinom z Ukrainy, przekazując tę kwotę fundacjom, z którymi współpracuje (wśród nich jest m.in. UNICEF czy Czerwony Krzyż).

Wy również możecie wspomóc naszych ukraińskich przyjaciół, choćby przez wpłatę na tę zbiórkę.

Abstrahując od właściwej postawy LEGO® w kontekście rosyjskiej inwazji, trudno mi się nie zastanawiać, jak decyzja firmy wpłynie na dostępność jej produktu na świecie. W żadnym wypadku nie jest to najważniejsze, ale być może odcięcie Rosji od dostaw wpłynie pozytywnie na podaż na naszym rynku.

REKLAMA:

4 thoughts on “LEGO® dla Ukrainy

 1. eS

  Brewa ale pisz jak jest! To nie putin siedzi za sterami bombowców, nie on obsługuje wyrzutnie rakiet i nie on strzela z czołgów do elektrowni atomowej! To kurwy kacapskie pozbawione moralności i sumienia idą bo im batiuszka nakazal. Bezmózgie małpy ale ROSJANIE a nie tylko putin. Oni go wybrali oni go tolerowali na tronie i oni go wspierają nadal (ponad 50% rosjan jest za wojną!) ROSJANIE napadli na wolny, niepodległy kraj na rozkaz prezydenta tfu! putina. Czy może napiszesz, że putin przeprowadza teraz wyzwoleńczą operację militarną a spod zgliszczy wychodzą cywile i po butach całują swoich wybawców?

  1. Brewa

   Dzięki za komentarz, ale to nie blog geopolityczny, więc powstrzymam się od generalizowania – tym bardziej, że mam kilku znajomych Rosjan i z szacunku dla nich nie będę rzucał ogólnikami :).

   1. Sobik243

    To tak samo jak nie niemcy mordowali w czasie II wojny światowej tylko hitlerowcy… potem naziści… Trzeba pisać jak jest a Ci dobrzy rosjanie mają się wstydzić i COŚ z putinem u siebie zrobić. Lego też może przestac sprzedawać klocki tylko żołnierzom rosyjskim i tylko tym co są teraz na Ukrainie – no przecież dzieci rosjan nie strzelają i nie zabijają teraz dzieci ukrainskich nie? Całkowity bojkot i cała prawda o rosji bo co kilkadziesiąt lat wybierają na przywódce jakiegoś terroryste w stylu stalina i miliony giną/cierpią na całym świecie. A co do przyjaciół to są rosjanami i odpowiadają za to co ich armia wyprawia na Ukrainie. Niech się zbiorą i pomogą putinowi popełnić wielokrotne samobójstwo 🙂

    1. Brewa

     Puszczam komentarz, ale powstrzymam się od dalszego odpowiadania, bo mam trochę inne zdanie na ten temat – zwłaszcza w zakresie odpowiedzialności zbiorowej całego narodu. Ale to nie jest miejsce na takie dyskusje :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.