Wycofania-2022-LEGO-Creator
Inwestowanie Wycofywanie Brewa 2463 wyświetleń

Wycofania LEGO® na koniec 2022: Creator

Zestawy z serii Creator to oczywiście bardziej „dziecięca” domena, ale dobrze wiemy, że tej serii od czasu do czasu pojawiają się perełki, takie jak choćby nieco „biedniejsze” elementy parku rozrywki czy tzw. mini-modulary. Kilka takich perełek zakończy swój półkowy żywot pod koniec 2022 roku (uwaga: ALBO WCZEŚNIEJ – ale o tym będę informował na bieżąco).

Tegoroczne wycofania podzielę na listy tematyczne lub dotyczące serii, żeby oszczędzić Wam scrollowania przez kilkaset pozycji.

Jak zwykle zaznaczam, co następuje: 1) na ten moment wszystkie informacje z tego tekstu traktujcie jako niepotwierdzone, choć wysoce prawdopodobne; 2) poniższy spis nie jest również poradą inwestycyjną i wszystkie decyzje zakupowe podejmujecie na własne ryzyko.

Na poniższej liście zestawy już Wyprzedane/Wycofane na LEGO.pl oznaczam czerwonymi wykrzyknikami (!!!). Oznacza to, że ich nakład skończył się przed formalnym wycofaniem lub zestaw został już formalnie Wycofany. Z kolei zestawy oznaczone niebieskimi wykrzyknikami (!!!) to zestawy, których wycofanie pod koniec roku jest już potwierdzone przez dodanie ich do działu Ostatnie sztuki na LEGO.pl.

Wszystkie produkty z tej serii planowane do wycofania na rok 2022 zostały już Wyprzedane na LEGO.pl.

Zestawy wycofywane pod koniec 2022 – Creator:

 • !!! 31100 Samochód sportowy – nawet nie będę komentował.
 • !!! 31108 Wakacyjny kemping z rodziną – zestaw dość drogi, ale bardzo przyjemny, a do tego wszelkiego typu campery cieszą się zawsze dużym wzięciem, także jako elementy kolekcji.
 • !!! 31112 Dziki lew – za tą pokraką tęsknić będą chyba tylko dzieciaki.
 • !!! 31113 Laweta z wyścigówkami – ciężarówka na 4 study szerokości. To powinno mówić wszystko.
 • !!! 31114 Supermotocykl – uważam, że ten model ma jeden z najlepszych buildów B w historii i to on powinien być modelem głównym. Niemniej, raczej bez ogólnego szału.
 • !!! 31115 Kosmiczny robot górniczy – gdyby w zestawie była minifigurka z torsem ze Space, to ten model mógłby naprawdę zarządzić. Ale nie ma.
 • !!! 31116 Domek na drzewie na safari – przesympatyczny build z nawet nie tak tragiczną budowalną żyrafą. Ma wszystkie ściany, co jest miłym akcentem i może sprawić, że nawet coś tam podrożeje.
 • !!! 31117 Przygoda w promie kosmicznym – to jest naprawdę przyzwoity, pełny zestaw kosmiczny, a do tego z figurką. Jego największą zaletą jest jednak to, że jest tani, więc nie oczekiwałbym, że masa ludzi rzuci się na niego, kiedy podrożeje po wycofaniu.
 • !!! 31119 Diabelski młyn – to chyba największa perełka tegorocznych wycofań z tej serii. Nie za duży i nie za mały, a więc idealnie nada się do średniej wielkości makiety; do tego nie jest bardzo drogi. Dodatkowo, ma świetnie zaprojektowane buildy B i C, choć samochodziki mogłyby być większe. Tak naprawdę jednak makieciarze wesołych miasteczek mogą z czystym sumieniem kupić trzy sztuki i wykorzystać je do cna.
 • !!! 31121 Krokodyl – w zeszłym roku LEGO® zaskoczyło nas wydaniem setów ekskluzywnymi z Creatora 3 in 1 i to jest jeden z nich. Zwierzak jest ładny, może być częścią kolekcji (choćby z nowym tygrysem), a do tego jest trudnodostępny. Jeśli nie macie czym dopchać koszyka na LEGO.pl (jak już będzie), to jest to sensowny wybór.
 • !!! 31122 Akwariumszalenie popularny zestaw ekskluzywny.

„Ważne” zestawy, które zostają z nami dłużej:

Wśród setów, które najpewniej z nami zostaną, a była obawa, że jednak nie, znajdziemy następujące:

 • 31058 Potężne dinozaury – wygląda na to, że jeszcze nie żegnamy się z jednym z najstarszych zestawów do tej pory obecnych w ofercie LEGO® (od 2017 roku). Ten set jest podobno jednym z najpopularniejszych zestawów wszechczasów. Warto zaznaczyć, że w tym samym momencie EOLami powinny stać się wersje niebieska i czerwona, dostępne tylko na rynku brytyjskim.
 • 31109 Statek piracki – wygląda na to, że Duńczycy chcą nim zapełnić ziejącą dziurę po Barakudzie. Konstrukcja jest prostsza, ale to jeden z najlepszych modeli z Creatora 3 in 1 w ostatnich latach, więc kolejny rok będzie można wykorzystać na to, żeby tanio go kupić. Ma też świetne buildy B i C.
 • 31120 Średniowieczny zamek – osobiście podejrzewam, że zamek trochę sobie postoi na półkach, bo to jedyny tańszy łącznik „młodszych” serii z klasyczną ofertą LEGO®. Zakładam, że będzie czas go kupić do 2024 roku.
 • 31129 Majestatyczny tygrys – w styczniu krążyła plotka, że słynny (i niebrzydki) tygrys z budowalnym odbytem wyrotuje po roku, ale na razie jednak się na to nie zanosi.
REKLAMA:

2 thoughts on “Wycofania LEGO® na koniec 2022: Creator

 1. Kozak

  Dzień dobry, czy któreś z Creator Botanical w tym roku wycofują ? Lub które są wycofane już ?

  1. Brewa

   Na razie nic nam o tym nie wiadomo.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.