Wycofania-2022-IDEAS
Inwestowanie Wycofywanie Brewa 3804 wyświetleń

Wycofania LEGO® na koniec 2022: IDEAS

Zestawy z serii IDEAS, obecnie będące już nieodmiennie oznaczane łatką 18+, to zawsze jedne z najważniejszych wycofań w roku – także (ale nie tylko) z powodów inwestycyjnych. Poniżej znajdziecie listę na rok 2022 dotyczącą tej serii.

Tegoroczne wycofania podzielę na listy tematyczne lub dotyczące serii, żeby oszczędzić Wam scrollowania przez kilkaset pozycji.

Jak zwykle zaznaczam, co następuje: 1) na ten moment wszystkie informacje z tego tekstu traktujcie jako niepotwierdzone, choć wysoce prawdopodobne; 2) poniższy spis nie jest również poradą inwestycyjną i wszystkie decyzje zakupowe podejmujecie na własne ryzyko.

Oczywiście, jak to zwykle u mnie, listę zaopatruję w swoje komentarze, jak również wskazuję „ważne” sety, które najprawdopodobniej wycofane nie zostaną. Spis jest aktualizowany na bieżąco.

Na poniższej liście zestawy już Wyprzedane/Wycofane na LEGO.pl oznaczam czerwonymi wykrzyknikami (!!!). Oznacza to, że ich nakład skończył się przed formalnym wycofaniem lub zestaw został już formalnie Wycofany. Z kolei zestawy oznaczone niebieskimi wykrzyknikami (!!!) to zestawy, których wycofanie pod koniec roku jest już potwierdzone przez dodanie ich do działu Ostatnie sztuki na LEGO.pl.

Wycofania z tej serii na rok 2022 zostały już sfinalizowane.

Zestawy wycofywane pod koniec 2022 – IDEAS:

 • !!! 21319 Central Perk – kolejny zestaw obecny na rynku od 2019 roku i jeden z bestsellerów ostatnich lat. Obawiam się, że – z racji na wcześniejsze okazje cenowe – teraz lepiej przeznaczyć budżet inwestycyjny na coś innego, czego sporo osób nie ma już na kopy poupychane po szafach.
 • !!! 21321 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – teraz jest na nią hype, bo Stacja będzie gruzowana, więc zapewne jeszcze sporo osób będzie nią zainteresowanych. Zresztą – to „seria” kosmiczna, a tą wszyscy lubią.
 • !!! 21324 123 Ulica Sezamkowa – pomijając kretyński polski zapis nazwy (przypominam, że w Polsce numer ulicy zapisujemy PO jej nazwie), to wycofanie tego setu może być dużym zaskoczeniem, jako że jest on obecny na rynku zaledwie od listopada 2020. Rynek pewnie jeszcze się nim nie nasycił, ale pamiętajmy, że nie każdy dorosły ma sentyment do tej serii. Z drugiej strony: figurki robią tu robotę.
 • !!! 21328 Seinfeld – chyba tylko Duńczycy są zaskoczeni, że ten zestaw słabo się sprzedaje (wyjątkiem może być USA). Od premiery set utrzymuje się na poziomie -100 zł względem katalogowej i nie wróżę mu świetlanej przeszłości.
 • !!! 92176 NASA Apollo Saturn V – przeklętnik inwestycyjny sprzed 2 lat wreszcie idzie do kosza, tym razem (chyba) na dobre. Niemniej, set nadal jest popularny i związany z kosmosem, więc jestem pewien, że będzie zwyżkował.

„Ważne” zestawy, które zostają z nami dłużej:

I jeszcze kilka słów na temat zestawów, które na powyższej liście się NIE znajdują, choć można by zakładać, że powinny:

 • 21318 Domek na drzewie – model-legenda, który miał być wycofywany już 2 razy i chyba i tym razem NIE wyleci.
 • 21325 Średniowieczna kuźnia – wbrew wcześniejszym plotkom, wygląda na to, że Kuźnia na razie z nami zostaje. To zresztą jedyny model z IDEAS oparty na „nostalgicznej” serii i LEGO® nie zdążyło z niego chyba wycisnąć wszystkich soków.
 • 21326 Kubuś Puchatek – kolejny młodziutki set (z kwietnia 2021), którego wczesne wycofanie zostało na razie odwołane.
 • 21330 Sam w domu – błagam, nie wierzcie głupim plotkom, że pożądany przez wszystkich Kevin wyleci w grudniu 2022. Gdyby to się wydarzyło, straciłbym wiarę w jakikolwiek zmysł biznesowy Duńczyków, którzy nie wykorzystali nawet 25% potencjału handlowego tego zestawu. Tak naprawdę dopiero w tym roku możemy oczekiwać pełnej dostępności tego setu, a następnie kolejnego hype’u na niego przed grudniem 2022. Jeśli chcecie go kupić, to na pewno zdążycie. Zresztą, set już teraz zaczyna być coraz szerzej dostępny.
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

13 thoughts on “Wycofania LEGO® na koniec 2022: IDEAS

 1. Crimsonbrick

  21328 – cudowny dawca 😀

  1. Brewa

   No dopóki jest tani i dostępny, to tak. Wiadomo, że tak czy owak podrożeje i wtedy skończy jako zapudełkowany zbieracz kurzu ;).

 2. Kris

  wczoraj rozmawiałem o zestawie „21330 Sam w domu” ze sprzedawcą w sklepie LEGO w Warszawie, jego wersja była identyczna: będą dostawy i dostępność w ciągu roku, jedyne ryzyko to ponowne braki przed Świętami, wtedy im schodzi dosłownie wszystko

  1. Brewa

   No jasne, że tak. Poza tym zestaw już trafia do szerszej dystrybucji, także w ciągu 2 miesięcy będzie go pewnie można dostać poniżej 1000 zł.

 3. Ulabula

  Wiedza pracowników LEGO store w kwestii dostępności, planowanych dostaw czy wycofań nie różni się wiele od tej naszej…
  Myślę że Polskie sklepy są każdorazowo stawiane przed faktem dokonanym – szczególnie w okresie okołoświatecznym.
  Nie raz słuchałem zapewnień o dostawie na którą czekają zarówno w Wawie jak i Wro i nic ze słów prowadzących punkty nie miało pokrycia z rzeczywistością.
  Sugeruje dystans do tych wszystkich informacji.
  Jak to w świecie Lego spekulacji nie brakuje a jedyna pewna rzecz to to że nic nie jest pewne. ;P

  1. Brewa

   Święte słowa, ale ogólne zapewnienia w stylu „kiedyś będzie” raczej się sprawdzają, a zwłaszcza poza sezonem świątecznym ;).

 4. lovetusio

  jak myslicie? jest sens kuypować teraz kevina czy będzie taniej 🙂 na razie na lego store podrożał mocno aż do 1200 zł

  1. Brewa

   Katalogowo podrożał o 100 zł, ale za miesiąc-dwa powinien być dostępny szerzej i podejrzewam, że w wakacje da się go kupić za 850-900 zł. Zestaw zostanie z nami co najmniej do końca 2023, więc jeśli Ci się nie spieszy, to poczekaj :).

 5. Koczis

  Kupiłem Kuźnie z Kryjówką (poza tym mam jeszcze 2 Kryjówki na sprzedaż), widać muszą jeszcze swoje odleżeć 🙂

 6. Aenigma

  – pomijając kretyński polski zapis nazwy

  Jakby jeszcze ta nazwa byla podana, bo na razie 'zestaw widmo’, nawet numeru brakuje xD

  1. Brewa

   Ale że co – numer setu to 21324 – jest podany jak najbardziej :).

 7. Michał

  Hejka, który to zestaw ten z ” pomijając kretyński polski zapis nazwy”, bo nie ma numeru… 🙂

  1. Brewa

   No Ulica Sezamkowa :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.