Wycofania - lato 2022
Inwestowanie Niepotwierdzone Wycofywanie Brewa 801 wyświetleń

Zestawy LEGO® wycofywane w połowie 2022 roku (lista)

Jak wielu pewnie wie, w okolicach lipca każdego roku LEGO® zazwyczaj przeprowadza mniejszą falę wycofań, związaną z premierami na połowę roku. 2022 nie będzie pod tym kątem wyjątkiem, a – zważywszy na liczbę zapowiadanych premier – może się nawet okazać, że w tym roku ta fala „wylotów” będzie większa niż wcześniej.

Poniżej przedstawiam Wam listę wycofań, co do których mamy już jako-taką pewność, że nastąpią właśnie w połowie roku 2022. Nie będę rozbijał jej na oddzielne artykuły dotyczące serii, bo nie będzie ich jakoś przerażająco wiele, choć wszystko może się jeszcze zmienić. Niezależnie czy traktujecie klocki inwestycyjnie, czy tylko „zabawowo”, to warto już teraz zacząć rozglądać się za tymi setami w dobrych (jeszcze) cenach.

Disclaimer: Jak zwykle zaznaczam, że wszystkie poniższe informacje mają na razie charakter wyłącznie hipotetyczny (choć w niektórych przypadkach moje przeświadczenie o wycofaniu graniczy z pewnością). Ewentualne decyzje zakupowo-inwestycyjne podejmujecie wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Zwracam również uwagę, że poniższa lista jest jeszcze mocno niepełna i spodziewam się, że w najbliższych miesiącach dołączy do niej sporo zestawów z core’owych serii, takich jak City czy Friends. Nowe informacje jak zwykle będę zaznaczał na zielono.

Wycofania 2022: zestawy LEGO® dla dorosłych

Tu raczej informacja „na odwrót”: w zeszłych latach raczej się nie zdarzało, by Duńczycy wycofywali w połowie roku zestawy skierowane do dorosłego odbiorcy. Możemy więc w miarę bezpiecznie zakładać, że żadne sety z serii Icons (wcześniej Creator Expert) czy IDEAS nie zakończą swojego żywota w lipcu 2022.

Zestawy wycofywane w połowie 2022: LEGO® City

Jeden pociąg z City niemal na pewno odjedzie po raz ostatni w okolicach lipca 2022 roku, bo na ten miesiąc planowana jest premiera nowych składów.

Ten set podobno jednak zostaje z nami aż do końca 2023 roku (sic!)

Zestawy wycofywane w połowie 2022: LEGO® Friends

Zestawy wycofywane w połowie 2022: LEGO® Ninjago

Tu mamy całkiem sporą liczbę względnie pewnie potwierdzonych wycofań:

Ognisty smok robi wrażenie i warto go przytulić przed wycofaniem

Zestawy wycofywane w połowie 2022: LEGO® Super Mario

Po pierwszych wycofaniach z tej serii pod koniec 2021 roku widzimy już, że niektóre jej elementy mocno zwyżkują cenowo – zwłaszcza te zawierające popularnych bohaterów i co ważniejsze akcesoria z gry (np. strój ognistego Mario). Lipiec 2022 będzie kolejnym testem dla tej marki:

Sterowiec Bowsera będzie z nami stosunkowo krótko

Zestawy wycofywane w połowie 2022: LEGO® Technic


Jak zaznaczyłem wcześniej, lista zdecydowanie nie jest kompleta i będzie na bieżąco uzupełniana.

Disclaimer: Ponownie zaznaczam, że wszystkie poniższe informacje mają na razie charakter wyłącznie hipotetyczny. Ewentualne decyzje zakupowo-inwestycyjne podejmujecie wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

11 thoughts on “Zestawy LEGO® wycofywane w połowie 2022 roku (lista)

 1. Patryk

  Chyba jest pomyłka z zestawem z Harrego Pottera. Wcześniej może być wycofana Wieża Zegarowa, a nie Astronomiczna. Nowy modułowy set ze skrzydłem szpitalnym to nawiązanie właśnie do Wieży Zegarowej.

  1. Brewa

   Tak, oczywiście że tak – musiałem coś pomieszać, ale już poprawiłem. Wieża Astronomiczna wyleci zapewne pod koniec roku.

 2. Dux

  W marcu pojawią się nowe SC, wiadomo co z 76905, na stronie już niedostępne. Wylatuje czy będzie jeszcze szansa na zakup?

  1. Brewa

   Sety z zeszłego roku zostaną najprawdopodobniej do końca tego roku. W zeszłym roku mieliśmy sytuację wyjątkową, bo ostatni rzut modeli 6-studowych został na rynku o pół roku dłużej, ale zasadniczo cykl wydawniczy SC to wydanie w marcu i rotacja w grudniu w następnym roku. Fordy są chwilowo niedostępne, aczkowliek nie licz na obniżkę ich ceny o więcej niż 10%, bo to zestaw ekskluzywny.

 3. Michał

  Czy coś wiadomo o 76188 Klasyczny serial telewizyjny Batman™ — Batmobil™, żeby miał być wycofywany?

  1. Brewa

   Zajmę się niedługo tą serią i przekażę więcej szczegółów, ale tak – wygląda na to, że wszystkie małe Batmobile mają wyjeżdżać ;).

 4. Delsu

  Nie mam jeszcze większego doświadczenia w zakupach inwestycyjnych więc ta strona jest szczególnie pomocna dla mnie ale mam pytanie czy Twoim zdaniem warto pod tym kątem zakupić wycofywane pociągi(?) Z konieczności szukam zestawów które najszybciej zdrożeją i najbardziej ale takich które obecnie nie są droższe niż 1000zł a w tej kategorii pociągi się mieszczą jestem ciekaw czy Twoim zdaniem warto zaryzykować (póki są relatywnie tanie)

  1. Brewa

   Dobitnie i zdecydowanie tak, aczkolwiek wiadomość o ich wczesnym wycofaniu jest dość powszechna, więc albo szybki, ale stosunkowo niewielki zarobek, albo long hold i niezła kasa za ok. 1,5 roku na kolejne Święta.

   1. Delsu

    Dzięki serdeczne, czyli na dobry start chyba poza creatorami zwykłymi i exp. pociągi można zaryzykować (tak myślę by przetrzymać przynajmniej rok lub nieco dłużej dopóki będę mógł).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.