BDLP-runda2-podsumowanie
Analizy Brewa 358 wyświetleń

II runda BDLP – krótkie podsumowanie

Wygląda na to, że kurz nie musiał opadać, bo nawet się nie wzniósł. Po spektakularnym sukcesie (który sporo osób nazywało porażką) I rundy BrickLink Designer Porgram można powiedzieć, że II runda rozpoczęła się co najwyżej lekkim „puf” zamiast olbrzymiego wybuchu.

Na ten moment ufundowane zostało 5 projektów, a tylko jeden z nich powoli zbliża się do granicy 10 000 sztuk:

 • Modular LEGO Store, którego szybkie ufundowanie zdziwiło sporo osób, jako że ma on opinię dość brzydkiego. Modelu nie można już kupić w naszym regionie, a do wieczora najpewniej osiągnie limit 10 tys. sztuk.
 • Mountain Windmill, który wybił się na prowadzenie na początku, ale szybko je stracił. Obecnie dobija do 5 tys. sztuk i nadal kupimy go w Polsce.
 • Venetian Houses, które również kupimy w naszym kraju i które również dochodzą do magicznej piątki. To najdroższy z ufundowanych modeli, który szybko zdeklasował zrujnowany dom.
 • Retro Bowling Alley to mój wybór w tej rundzie (choć może skuszę się jeszcze na Wenecję). Tu też powoli dobijamy do 5k, ale w Polsce już go nie kupimy.
 • Clockwork Aquarium to chyba największe zaskoczenie tej rundy, ale zapewne decydowała tu cena. Zestaw nadal kupimy w Polsce i zyskuje on nowych nabywców stosunkowo najwolniej.

Jeśli miałbym pokusić się o krótką analizę II rundy BDLP, to powiedziałbym, że zabrakło w niej zdecydowanego faworyta, o którym wszyscy powiedzieliby, że to czarny koń tego wyścigu (choć LEGO Store najwyraźniej nie był tak brzydki, jak wiele osób twierdziło). Sporym mankamentem tej rundy były również stosunkowo wysokie ceny. Aż dwa zestawy kosztowały powyżej 1000 zł, czego nie doświadczyliśmy w rundzie I. Wreszcie, ta runda była chyba najsłabszą odsłoną tegorocznego programu. Z moich rozmów z zainteresowanymi wynika, że wiele osób szykuje się na rundę III, w której znajdziemy kilka fajnych perełek (jak BrickWest Studio, dworzec czy budowę). Podejrzewam, że dopiero wtedy spotkamy się z prawdziwą walką i jękiem zawodu tych, których zestawy nie zostaną ufundowane dostatecznie szybko… Choć ja stawiam na to, że Space Troopers! w ogóle nie wezmą udziału w tym wyścigu.

A wy? Kupiliście coś?

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

3 thoughts on “II runda BDLP – krótkie podsumowanie

 1. sobik243

  Zgadzam się. Tym razem wybrali słabe zestawy więc bez napinki 😉 Czekam na kolejny zamek lub coś co mnie zachwyci bo cenniejsze od lego jest tylko miejsce na mojej półce pod TV :DDD Pozdrawiam i dzięki za dobrą robotę – czytam regularnie

  1. BrickCrimson

   Pytanie techniczne. Wiadomo że lego wapnia blokadę środków na krótko po zakupie.Co jeśli w momencie wysyłki która ma nastąpić dopiero w 3Q 22 na karcie np. zabraknie środków? Lego kontaktuje się mailowo kilka dni przed planowaną wysyłką czy zestaw po prostu przepadnie?

   Inna sprawa że z puli 10000 setów może się uzbierać niezła sumka tych nieopłaconych…ciekawe co z nimi.

   1. Brewa

    Hej – LEGO kontaktuje się telefonicznie lub mailowo. I fakt – nie mam pojęcia, co będzie z zamówieniami nieopłaconymi, ale podejrzewam, że to automatyczny ban na dalsze zakupy ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.