LEGO 10294-leak
Zapowiedzi Brewa 714 wyświetleń

Co wiemy o LEGO® 10294 Titanic?

Wczoraj wieczorem do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie pudełka nowego giga-modelu od LEGO®, będące odwzorowaniem Titanica – statku, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Co wiemy na temat tego setu?

  • Jednostka ma składać się z 9090 części, będąc największym modelem LEGO® w historii, jeśli nie liczymy mozaikowej mapy świata (która – umówmy się – jest bardziej puzzlami niż prawdziwym zestawem).
  • Titanic ma kosztować zatrważające 630 euro, czyli circabout 3000 zeta na polskie. Cena jest zwariowana, nie ma się co kłócić, ale to wciąż około 0,33 zł za klocek, więc nie trochę standard dla ceny katalogowej.
  • Kolubryna ma być dostępna dla VIP-ów już od 20 października, a do regularnej sprzedaży wejdzie 1 listopada 2021. Najprawdopodobniej dość szybko (po 3 miesiącach?) trafi do szerszej sprzedaży, ale nie ma się co spodziewać, że stanieje o 1000 zł.
  • Model ma mieć 1,23 m długości, a więc będzie naprawdę solidny.
  • Titanic nie będzie modelem licencjonowanym, nie będzie również zawierał żadnych minifigurek.
  • Model na 90% będzie wyłącznie konstrukcją typowo wystawową. Czytaj: będzie pustą skorupą bez budowalnego wnętrza, pozbawioną funkcji zabawowych. Ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale sugerują to wymiary zestawu, które pochłaniają wszystkie klocki.

Poniżej jeszcze całość zdjęcia, które wyciekło:

LEGO 10294-leak
Kawałek pudełka z najważniejszymi informacjami

Okiem AFOLa:

Jakkolwiek fajnie by było mieć największy faktyczny model LEGO® na rynku, tak budowanie skorupy zupełnie do mnie nie przemawia. Fajnie by było, gdyby choć kawałek konstrukcji był otwierany, ukazując część wnętrza – np. salę balową i kilka kajut, ale chyba nie ma co na to liczyć. Mnie osobiście przeraża również fakt, że za 3 kafle dostajemy mocno powtarzalną konstrukcję – może nie tak, jak w przypadku Koloseum, ale wciąż dość monotonną. Ja mówię pas, a i inwestycyjnie nie widzę za bardzo potencjału. Model jest po prostu za duży i za drogi.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.