LEGO CON 2021
Newsy Różności Zapowiedzi Brewa 320 wyświetleń

LEGO® CON 2021 – relacja i podsumowanie

Pod tym adresem możecie już obejrzeć pierwszy LEGO® CON. Jeśli go nie śledziliście, to poniżej znajdziecie podsumowanie najważniejszych informacji z wydarzenia – postaram się je podawać na bieżąco (na górze najnowsze). Najważniejsze wieści zaznaczam na czerwono.

Ogólne wrażenie:

Po obejrzeniu całości piszę, co następuje: LEGO® CON było niewątpliwie wydarzeniem nieźle rozplanowanym, ale przeznaczonym bardziej dla mainstreamu niż dla mocno wkręconych fanów. 90% zawartości eventu było umiarkowanie interesującym gadaniem o rzeczach, o których sporo osób już wiedziało, włączając w to niestety także ujawnienie „nieznanych” zestawów z Gwiezdnych Wojen, które wyciekły spory kawałek czasu temu. Na dobrą sprawę, jedyną „ważną” informacją było pokazanie nowego setu z IDEAS (swoją drogą – niezbyt fascynującego, przynajmniej moim zdaniem). Na plus: oprawa i przygotowania; na minus – większość zawartości… no chyba, że ktoś oglądał z dzieciakami, wtedy ekscytacja mogła być znacznie większa.

LEGO® CON – relacja minuta po minucie:

I to by było właściwie na tyle. Do końca dnia dopiszę jeszcze dla Was krótkie podsumowanie całego eventu.

19:54 – Technic driving challange – designer LEGO® Technic i Volvo ścierają się w „wyścigu” wozidłami Volvo po torze przeszkód.

19:51 – Kilka słów o starej-nowej grze video LEGO® Builder’s Journey, której recenzję już niebawem przeczytacie na moim blogu.

19:44 – Zgodnie z przewidywaniami, nowoujawnionym zestawem z serii Star Wars jest imperialny Light Cruiser Moffa Gideona z serialu Mandalorian. Na UCS-a będziemy musieli jeszcze poczekać… Pokazane zostały również: Armored Marauder i nowy Slave I. Wszystkie te zestawy wyciekły już wcześniej w japońskim katalogu LEGO®.

Niestety bez niespodzianek…

19:39 – Omówienie nowych zestawów z serii LEGO® Super Mario.

19:36 – Szybkie podsumowanie 10-lecia serii Ninjago z ogłoszeniem premiery nowego poziomu w grze LEGO® Brawls.

19:29 – Krótka opowieść o jednym dniu z życia designera LEGO® (konkretnie: serii Friends).

19:17 – Zaczyna się Minecraftowe Q&A, w którym widzowie zadają pytania jednemu z designerów tej serii. Widzowie mogą również zdecydować, jaki skin będzie nosił bohater nowego setu serii, który zostanie wydany w przyszłym roku.

19:13 – Prezentacja ekologicznego pomysłu LEGO® na wytwarzanie klocków ze zużytych plastikowych butelek.

19:10 – Ogłoszenie zwycięzcy konkursu We Love Sports na LEGO IDEAS. Jednym z zestawów wydanym w ramach serii IDEAS będzie stół do piłkarzyków.

Model oczywiście ulegnie zmianom

19:08 – Prezentacja najnowszego setu z LEGO® IDEAS – Maszyny do pisania.

19:05 – Prezentacja pokazywanego już wcześniej Lamborghini Sian naturalnej wielkości, zbudowanego z klocków Technic.

19:03 – Transmisja wróciła. Oglądamy dalszą prezentację LEGO® House.

18:59 – Transmisja się zawiesiła, tym razem na dłużej…

18:53 – Odbywamy krótką wizytę w LEGO® House.

18:51 – Oglądamy mashup LEGO-smashy z LEGO® Masters z całego świata.

18:47 – Marcos Bessa opowiada o 20. rocznicy Harry’ego Pottera w LEGO® i o zestawach z nią związanych.

18:44 – Zaczyna się speed building z wywiadem. Dwóch designerów z LEGO® buduje fragment Hogwartu i odpowiada na pytania związane z serią Harry Potter.

18:37 – Zaczyna się live build. Każdy na świecie może wysłać niewielki fragment mozaiki z DOTS (pod legohouse.com/dots), a wszystkie fragmenty stworzą ogromny mural, który zawiśnie w LEGO® House.

18:31 – Do rozmowy dołącza Mike Massimino – ex-kosmonauta, który budował lądownik kosmiczny LEGO® w stanie nieważkości. Rozmowa dotyczy m.in. rakiety Artemis, która ma dostarczyć ludzi na Marsa. Zapewne możemy się spodziewać, że ten pojazd za jakiś czas dołączy do rodziny zestawów kosmicznych.

18:27 – Słuchamy wywiadu z Georgem Gilliattem – jednym z konstruktorów LEGO® odpowiedzialnym za zestawy „kosmiczne”.

18:22 – Rozpoczyna się właściwy LEGO® CON. Transmisja leciutko się przycina.

18:02 – Pierwsze 20 minut to prezentacje AFOLi z różnych krajów. Mieliśmy twórcę filmów stop motion, filipińską fankę LEGO® tworzącą z klocków rośliny czy twórcę fortepianu z IDEAS.

18:00 – LEGO® CON rozpoczął się punktualnie, dowiedzieliśmy się, że live show rozpocznie się ok. 18:20.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.