Analizy Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 363 wyświetleń

Oficjalne oświetlenie LEGO® już 26 czerwca?

Wczoraj LEGO® zaprezentowało kolejny krótki teaser, tym razem przedstawiający jarzący się klocek 2×2 z kolorwymi studami. Po formie zapowiedzi wnosi się, że jest to zapowiedź oficjalnych zestawów oświetleniowych, które miałyby pojawić się w sprzedaży w okolicach wakacji:

Big announcement coming soon 👀 It's ON! pic.twitter.com/n53RQKoEq1

— LEGO (@LEGO_Group) May 28, 2021

LEGO® romansowało już z ideą własnego oświetlenia – pomysłem, który dla AFOLi nie jest niczym nowym… podobnie jak dla Chińczyków, którzy od lat sprzedają swoje, całkiem zresztą niezłe zestawy LED-ów. W zeszłym roku w Kopenhadze przy zestawach LEGO® pojawiły się pakiety oznaczone hasłem Night Mode, które jednak były swoistym testem. Zainteresowani klienci wypełniali krótką ankietę, dotyczącą samego pomysłu. Wygląda na to, że LEGO® zebrało wyniki i niebawem przedstawi je nam w formie gotowego produktu.

Tak to wyglądało

Co to oznacza? Mam kilka wniosków/obaw:

  • Często bywa tak, że pierwsze „oficjalne” produkty danego typu są droższe i gorzej wykonane niż wcześniejsze produkty, doszlifowane przez konkurencję. Chińczycy z firm takich jak Lightailing czy Briksmax robili do tej pory naprawdę porządną robotę, więc LEGO® będzie musiało się natrudzić, żeby ich przebić…
  • … i pozostać na racjonalnej półce cenowej. Chińskie LED-kity (nie mówiąc już o własnych, customowych zestawach tworzonych przez niektórych AFOLi) są dobrej jakości, a do tego są tanie. Za 150-200 zł otrzymujemy gotowy produkt z instrukcją, którego instalacja jest na ogół dobrze przemyślana. LEGO® niewątpliwie odrobi lekcje co do instrukcji, ale obawiam się, że może zapomnieć o kwestii ceny. Jeżeli moje obawy się spełnią, to oryginalne light kity mogą trafić wyłącznie do kolekcji hardcore’owych purystów.
  • Wreszcie, zakładam że LEGO® będzie wydawać podobne sety wyłącznie do zestawów obecnie będących na rynku. To zostawia szeroką furtkę do działania Chińczykom, którzy narobili sporo setów wstecz (włączając w to np. większość modularów).

A wy? Kupilibyście light kit od LEGO® czy zostaniecie przy chińskich… no chyba, że w ogóle chodzi o co innego.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.