Zapowiedzi Brewa 377 wyświetleń

Wiemy wszystko o nadchodzącym zamku z serii Creator 3 in 1!

2 maja światło dzienne ujrzały oficjalne zdjęcia oraz zapowiedź nowego zamku od LEGO®. 31120 jest zestawem mocno oczekiwanym, dlatego poświęcę mu trochę miejsca w oderwaniu od prezentacji reszty letnich zapowiedzi z Creatora 3 in 1, które znajdziecie tutaj.

Dziś już wiemy, że nowy Zamek Wielkiego Rycerza (tłumaczenie moje) będzie nosił numer 31120, składał się aż z 1426 części i kosztował pod 100 euro. Nie mamy jeszcze detali dotyczących wymiarów po złożeniu, ale najprawdopodobniej konstrukcja zmieści się na pojedynczej płytce 32×32 study. Resztę szczegółów (w tym datę premiery: 1 czerwca) w sumie znamy już od dłuższego czasu, dlatego pozostaje mi tylko zaprezentować oficjalne zdjęcia nowego produktu. Aha – na początku (czytaj: zapewne przez 3 miesiące) nowy zamek będzie dostępny tylko w oficjalnych sklepach LEGO®.

Okiem AFOLa:

Czy po ujawnieniu oficjalnych zdjęć kupię zestaw? Na pewno, ale na 100% poczekam, aż set będzie dostępny w szerszej dystrybucji. Tak naprawdę zestaw przygarnę głównie ze względu na trzeci build (wieża), bo mam pomysł na jego inkorporację na swojej planowanej dioramie z Kuźnią. „Główny” zamek byłby nieco za mały, a nie ciśnie mnie aż tak, żeby wydawać pod 1000 zł na dwa komplety. Niemniej, uważam, że obiektywnie nowy zamek jest naprawdę przyzwoity, a na żywo pewnie wygląda jeszcze lepiej :).

Oryginalny post z 26.04.2021:

Czas na podsumowanie ploteczek dotyczących jednego z najbardziej oczekiwanych zestawów LEGO® w tym roku, to jest zamku z serii Creator 3 w 1. Okazja jest dobra, tym bardziej że dopiero co wyciekło wiarygodne zdjęcie zestawu, które możecie zobaczyć w nagłówku wieści.

  • Wiemy już, że set będzie nosił numer 31120 i przedstawiał zamek Czarnych Sokołów, czyli tej samej frakcji, której przedstawicieli widzieliśmy już w 21325 Średniowiecznej kuźni.
  • Nadal nie znamy liczby części, ale zestaw ma być dość solidny, co zresztą widać po zdjęciu. Poza samym zamkiem do dyspozycji dostaniemy trochę zabudowań gospodarczych, w tym młyn. Konstrukcja ma być otwierana i „przebudowywalna” w średniowieczne miasteczko oraz – zgodnie z wcześniejszymi plotkami – w obleganą przez trebusz wieżę. Z wizualizacji widać, że owa ostatnia jest całkiem poważnej wysokości.
  • Zgodnie z plotkami, „obsada” zamku ma liczyć dwóch rycerzy, jednego cywila oraz szkielet. Do tego dojdą budowalne kurczaki oraz – także budowalny – smok, który na zdjęciu nie wygląda szczególnie imponująco…
  • Wreszcie, całość mamy zobaczyć na półkach w czerwcu 2021, a cena katalogowa modelu ma wynosić około 100 euro (a więc niemało).

Okiem AFOLa:

Wstępna wizualizacja zamku wygląda całkiem interesująco, zważywszy na fakt, że mamy do czynienia z serią Creator 3 in 1. Jeśli ktoś chciałby doskalować nowy zamek do Średniowiecznej kuźni, to obawiam się, że będzie musiał kupić 2-3 takie zestawy i odpowiednio powiększyć konstrukcję. Z drugiej strony, jeśli LEGO® ładnie „rozegra” alternatywne buildy, to być może będzie można zbudować z nich pełnoprawne średniowieczne miasteczko? Nie obraziłbym się.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.