LEGO Speed Champions - logo
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 636 wyświetleń

Speed Champions 2021 – nowe informacje

Dzięki ostatnim przeciekom, mamy już pełniejsze informacje na temat planowanych premier z serii LEGO® Speed Champions. W rok 2021 weszliśmy bez nowych zestawów spod tego znaku i wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja zmieni się radykalnie w czerwcu/lipcu.

Wyraźnie daję znać, że poniższe informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez markę LEGO®, więc należy traktować je jak plotki.

Pierwsza informacja jest taka, że w połowie roku możemy spodziewać się wycofania sporej ilości starszych zestawów Speed Champions. Wrócę jeszcze do tego w oddzielnym artykule, ale generalnie jeśli macie jakieś zaległości w tym temacie, to lepiej odróbcie je jak najszybciej.

Speed Champions – czerwcowe premiery

Skoro stare wyjeżdża, to wjeżdża nowe. W czerwcu możemy spodziewać się naprawdę sytej ilości nowych setów z „wyścigowej” serii. Wśród nich znajdziemy prawdopodobnie:

 • 76900 Koenigsegg Jesko – supersportowe auto w kolorze białym, z limonkowymi i czarnymi wstawkami. Mały zestaw za ok. 20 euro, złożony z 280 klocków.
 • 76901 Toyota GR Supra – żółty wózek złożony z 299 części, w cenie ok. 20 euro.
 • 76902 McLaren Elva – tym razem z kolorze niebieskim, większa wersja polybaga 30343 ze stycznia tego roku, mająca podobno dysponować dwoma miejscami siedzącymi. 263 elementy za ok. 20 euro.
 • 76903 Chevrolet Corvette C8-R i Chevrolet Corvette C3 z 1968 roku – standardowy pakiet „stary + nowy”. Stara wersja Corvette będzie czerwoniutka. Całość ma kosztować ok. 40 euro i zawierać 512 elementów.
 • 76904 Mopar Dodge/SRT Top Fuel Dragster i Dodge Challenger z 1970 roku. Zestaw z akcesoriami i jeden z tych, który niektórzy woleliby widzieć bez drugiego auta (na cholerę mi ten dragster, ja się pytam). Klasyczny Challenger ma być w kolorze… fioletowym. Całość ma kosztować ok. 60 euro i składać się z 627 klocków.
 • Nienazwany jeszcze zestaw 76905 w cenie ok. 50 dolarów. Być może będzie to zestaw dwóch mniejszych samochodów (?).

Okiem AFOLa:

Zestawy z serii Speed Champions sam wcielam do makiety swojego miasta i z chęcią wymienię kilka autek na coś nowego. Nie jestem jednak do końca zadowolony, bo starsze samochody, na których najbardziej mi zależy, będą sparowane z zupełnie mi niepasującą wyścigówką (Chevrolet Corvette) oraz tym nieszczęsnym dragsterem. No cóż, część klocków poleży sobie w folii…

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

4 thoughts on “Speed Champions 2021 – nowe informacje

 1. Bartłomiej Palmowski

  Ale chyba się pomyliłeś, będą szerokie na 6. Raczej wszystko na 8.

  1. Brewa

   Na 6 studów jest teraz Porsche 911 czy Ferrari F-40. Na 8 jest Ferrari Tributo i Audi. Zakładam, że klasycznie wyjdzie kilka autek na 6 studów i jedno na 8. Do tej pory takie mniej więcej były proporcje wydawania. No chyba, ze inaczej rozumiemy study – ja liczę po szerokości karoserii – bez kół :).

   1. Bartłomiej Palmowski

    Może i tak, ale wydaje mi się patrząc po cenach (jakie były w 2017-19 i w 2020), patrząc na ilość części i na fakt, że LEGO wyprodukowało specjalne nowe części dla SC oraz na fakt, że McLaren Elva ma mieć 2 siedzenia, to raczej będzie na 8. Najważniejsze, że wkrótce pojawią się jakieś przecieki zdjęć.

    1. Brewa

     Masz rację, liczba części faktycznie wskazuje na większe modele, niemniej dziwnym by było, gdyby marka zrezygnowała z mniejszych samochodów i w całości zastąpiła je większymi. Na razie usuwam informację o wielkości i zobaczymy, czym zaskoczy nas LEGO ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.