Magazyny LEGO
Newsy Brewa 9620 views

Wczesne zamknięcie magazynów LEGO® 2024

Polskie hurtownie klocków donoszą o dość ważnym wydarzeniu, które może mieć wpływ na dostępność zestawów LEGO przed nadchodzącymi Świętami. Jak dowiadujemy się z mailingów, centralny magazyn LEGO® zostanie w tym roku zamknięty wcześniej, bo już 31 października 2024 roku.

Magazyny LEGO® zamykane są przed Świętami co roku, ze względu na potrzebę obsługi zwiększonej ilości zamówień bezpośrednich oraz inwentaryzację. Zazwyczaj jednak dochodzi do tego dopiero w listopadzie, co umożliwia pośrednikom składanie zamówień przez dłuższy czas. W tym roku okres ten jednak został skrócony.

Co to oznacza?

Przede wszystkim, klockowe zakupy prezentowe warto w tym roku odhaczyć odpowiednio wcześniej, zwłaszcza jeśli macie zamiar zapolować na produkty popularne. Co roku przed świętami nakład niektórych „ważnych” zestawów potrafi niespodziewanie się skończyć, przez co ich cena skokowo rośnie. Dwa lata temu mieliśmy taką sytuację z budowalnym Grootem ze Strażników Galaktyki (seria Marvel), którego cena w grudniu nie spadała poniżej katalogowej. „Odcięcie” sprzedawców od magazynu LEGO® oznacza, że nie będą oni mieli możliwości domówić towaru na bieżąco u źródła, co może przełożyć się na nagłe podwyżki i utrudnioną dostępność co popularniejszych produktów.

Tę informację powinni mieć w głowie także inwestorzy – to poniekąd ostatni moment na zakupy niektórych EOLi w atrakcyjnych cenach, bo po Świętach część zestawów może już do nas nie wrócić – ich nakład skończy się zarówno u LEGO®, jak i u standardowych retailerów. Z drugiej strony – wczesne zamknięcie magazynów LEGO® to również szansa na szybszy zysk z inwestycji w poszczególne EOLe z tego roku.

Tak czy owak, czujcie się ostrzeżeni!

NIE CHCESZ OGLĄDAĆ REKLAM?
Jeśli tak, możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite i pozbyć się ich na dobre!

FanKlocków.pl na Patrontie
Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

3 thoughts on “Wczesne zamknięcie magazynów LEGO® 2024

  1. marcin

    o to to to. Czego się nie robi aby podbić sprzedaż 🙂

  2. Tchaikowsky

    Ciekawe, że tylko MIki „donosi”…
    Zresztą nie pierwszy raz, to ich stały sprzedażowy numer. Niewielkie zmartwienie kiedy te najważniejsze źródła już od lat nie uzależniają się od LEGO Polska a import z Unii to chleb powszedni. Niestety, LEGO Polska ani nie jest logiczne ani przewidywalne…co więcej mają jeden z gorszych dostępów do towaru w tej części błękitnej planety. Polecam więc tego typu newsy przyjmować ze szczyptą soli…nie ta hurtownia to inna…
    Koniec końców nadejdzie koniec listopada a najwięksi gracze będą nas prosić i kusić tęgimi rabatami…to nieuniknione więc skorzystają Ci, którzy potrafią utrzymać nerwy na wodzy do czego gorąco namawiam.

    1. Brewa

      Wiadomo – po prostu donosimy, skoro poszło info, jednocześnie zakładając dobrą wiarę :).

Skomentuj!

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.