LEGO-House-co-kupic
Poradniki Brewa 18574 wyświetleń

Co kupić w LEGO House: ekskluzywne zestawy LEGO®

Odwiedziny w LEGO® House w duńskim Billund są atrakcją samą w sobie. Na świecie znajduje się tylko jeden „Dom LEGO” i – o ile mi wiadomo – grupa LEGO jak na razie nie planuje budowy kolejnej takiej placówki, mimo iż rynek amerykański bardzo się o nią upomina. Tu jednak nie będziemy omawiać atrakcji, które znajdziecie w LEGO® House, a skupimy się na kwestiach zakupowych. W niniejszym, na bieżąco aktualizowanym artykule sprawdzicie, jakie zestawy/produkty LEGO® warto kupić na miejscu – choćby dlatego, że niektóre z nich nie są dostępne w żadnym innym miejscu na świecie.

Artykuł jest aktualny na rok 2024 – w ramach możliwości postaramy się go aktualizować na bieżąco. Docenimy również informacje od Was, jeśli zauważycie jakieś zmiany będąc na miejscu.

Wejście do sklepu w LEGO House

Ważna sprawa na początek: sklep w LEGO House jest ogólnodostępny. Aby zrobić w nim zakupy NIE MUSICIE posiadać biletu do LEGO House – wystarczy tylko wejść do lobby. Będąc tam na pewno od razu zauważycie sklep.

Zestawy/produkty ekskluzywne LEGO® w LEGO House

Poniżej znajdziecie spis wszystkich zestawów ekskluzywnych, które na ten moment dostępne są w LEGO House. Ceny podajemy w koronach duńskich, bo – z racji na fakt, że zestawy te dostępne są tylko w tym jednym miejscu – nie ma potrzeby ich „uśredniania”.

 • LEGO House 40505 Systemy budowlane LEGO®nowość z marca 2023 roku w standardowej cenie 599 DKK. Nie znamy jeszcze limitu, ale zakładam 3 na osobę, bo set nie wydaje się być czymś bardzo pożądanym.
 • LEGO House 40504 Hołd dla minifigurek, czyli bardzo popularny „Pirat”. Cena: 599 DKK, limit: 2 zestawy na osobę.
 • LEGO House 40503 Dagny Holm – Master Builder – stosunkowo najmniej popularny zestaw. Cena: 599 DKK, limit: 3 zestawy na osobę.
 • LEGO House 40501 Drewniana kaczka – również bardzo popularna, często dostępna już na półce z podpisem projektanta. Cena: 599 DKK, limit: 3 zestawy na osobę.
 • LEGO® Architecture 21037 LEGO House – chyba ostatni nadal dostępny na rynku super-exclusive z tej serii. Cena: 599 DKK, limit: 3 zestawy na osobę. UWAGA: od 1 października zestaw jest dostępny na LEGO.pl w cenie 239,99 zł.
 • Breloczki z LEGO House w cenie 50 DKK, 2-3 wzory, limit: 10 na osobę.
 • Ilustrowany album o LEGO House w cenie 300 DKK.
Ten zestaw to niewątpliwy hit roku 2023

Pozostałe zestawy wydawane pod egidą LEGO House są już, niestety, niedostępne na rynku pierwotnym. Dotyczy to także setu 40502 Maszyna do formowania klocków, noszącego plakietkę Limitowanej edycji nr 2.

Pozostałe produkty LEGO® w LEGO House

Poza powyższymi zestawami, w LEGO House możecie też zdobyć kilka innych rzeczy, które nie są dostępne w „standardowych” LEGO® Stores. Są to:

 • Mozaikę ze specjalnego kreatora, w cenie katalogowej ok. 449,99 zł. Jest to ten sam produkt, który możecie zamówić na LEGO.pl, ale dostaniecie go od ręki.
 • Personalizowana figurka z Minifigure Factory, przy czym personalizowany jest tors – możecie sami stworzyć wzór/grafikę, który na nim będzie, względnie wybrać któryś z istniejących wzorów. Taka przyjemność kosztuje 80 DKK, a do figurki dobierzecie wszystkie standardowe akcesoria oraz otrzymacie ją w specjalnym pudełeczku. Wydrukowanie figurki zajmuje trochę czasu – warto mieć przynajmniej 30 minut.

Dodatkowo, w sklepie znajdziecie bardzo wiele zestawów z oferty bieżącej LEGO® (blisko 100% oferty) oraz standardowe ścianki budowania minifigurek i z częściami – ta ostatnia jest bardzo solidna. Na ściance Pick a Brick funkcjonują kubki (a w najbliższej przyszłości – pudełka).

Na miejscu są również dostępne specjalne pieczątki do paszportów LEGO®.

Zniżki na zakupy/promocje w LEGO House

W LEGO House obowiązują wszystkie standardowe akcje promocyjne LEGO®, ogłaszane na duńskiej wersji LEGO.com. Oznacza to, że w odpowiednich datach za zakupy złapiecie gratisy, a za wszystkie zakupy dostaniecie także punkty Insiders. Można więc powiedzieć, że Insidersi mają na wejściu 5% rabatu na wszystko, włącznie z zestawami dostępnymi tylko w LEGO House.


To wszystko, jeśli chodzi o „specjalne” zakupy w LEGO House. Jeśli macie jakieś uwagi, pytania czy nowe informacje, nie wahajcie się użyć sekcji komentarzy – dodamy co trzeba do artykułu.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

9 thoughts on “Co kupić w LEGO House: ekskluzywne zestawy LEGO®

 1. Piotrek

  Warto dopisać, że w przypadku Minifigure Factory są tam nadruki tzw. ekskluzywne i dostępne tylko w Lego House. To tyczy się ogólnie wszystkich Minifigure Factory, że w danym miejscu jest kilka nadruków dostępnych w tym konkretnym Lego Store. W serwisie Brickset był na ten temat news i grafika z tymi specjalnymi nadrukami.

 2. Pablo

  „Personalizowana figurka z Minifigure Factory” – przecież są w niektórych LEGO Store’ach, a nie tylko w LH.

  1. Brewa

   Chyba dość wyraźnie wskazałem, że te rzeczy nie są dostępne w STANDARDOWYCH LS :).

 3. Michał R

  Czy sklep jest dostępny dla każdego z zewnątrz (nie posiadających wejściówki na zwiedzanie LEGO House)?

  1. Slawek

   Tak, do sklepu można wejść bez biletu do LEGO HOUSE, czyli z ulicy 😉

  2. Robert

   Tak, zakupy można robić bez wejściowki bo sklep jest w hallu przed bramkami.

  3. Brewa

   Dobre pytanie, dopisałem tę informację. Tak, sklep jest ogólnodostępny :).

  1. Brewa

   Nie bardzo rozumiem? To chyba oczywiste, że w artykule mowa o możliwości kupna na rynku pierwotnym ;). Nie wspomnę już o tym, że 130 euro to 600 zł – za tyle to możmna kupić także na Allegro i jest to mniej-więcej 2x tyle, ile wynosi cena katalogowa zestawu ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.