Zapowiedzi-LEGO-IDEAS-05.2024
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 134289 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2024: IDEAS

Zapowiedzi z serii IDEAS są zazwyczaj najbardziej przewidywalne, bo w ich wypadku wiemy mniej-więcej, jakich zestawów możemy się spodziewać. Ostatnimi laty jednak różnie bywa z kolejnością oraz finalnymi wersjami, które potrafią mocno różnić się od pierwowzorów „zatwierdzonych” na platformie.

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Na ten moment zakładamy, w roku 2024 zobaczymy jakieś 90% zestawów „przeniesionych” z roku 2023, aczkolwiek kolejność jest tu jeszcze niepewna, podobnie jak numeracja:

Czerwiec 2024:

 • 21349 Biało-czarny kot – klockowa wersja zwierzaka będzie składać się z 1710 klocków i będzie wyceniona na 489,99 zł. Kot dostał… „smoking”, aczkolwiek oznacza to, że po prostu będzie odpowiednio umaszczony (czarny tułów, białe łapki i brzuch). Konstrukcja ma mieć ok. 25 cm wysokości i być wyposażona w „wymienne” oczy w kolorze niebieskim bądź brązowym (będą to nadruki). Kot będzie bardziej „kreskówkowy”, ma różowy nosek i lekko otwarty pyszczek. Mamy już oficjalne zdjęcia, a produkt dostał swoją stronę na LEGO.pl:

Sierpień 2024:

 • 21350 Szczęki, czyli statek i wielki rekin z klasyki kina. Set dostał już swój numer i najpewniej zostanie wydany po kocie. Zestaw ma składać się z 1497 klocków i kosztować 729,99 zł.

Wrzesień 2024:

 • 21351 Miasteczko Halloween – ta animacja też nie ma raczej w Polsce statusu kultowej, ale szeroko pojęty zachód może mieć inne zdanie. Set ma składać się z 2193 klocków (w cenie 949,99 zł)

Październik 2024:

 • 21352 100 lat bajek Disneya – kolejnym setem, który ujrzy światło dziennie w październiku, będzie set, który wygrał konkurs na platformie IDEAS, związany ze 100-leciem Disneya. Zestaw został już oficjalnie wybrany i w sumie nie ma dużego zaskoczenia, gdyż zwycięzcą okazał się projekt Disney Magic (wizualizacja poniżej). Wiemy już, że set ma składać się z 1103 elementów.

Lista już zatwierdzonych pomysłów:

Abstrahując od powyższych przewidywań, lista pomysłów z IDEAS, które zostaną wydane prędzej czy później, obejmuje następujące projekty:

Przypomnę, że w LEGO® IDEAS chodzi o to, że twórcy zgłaszają swoje projekty na specjalnej platformie, na której zbierają głosy fanów. Uzyskanie 10 000 głosów użytkowników platformy gwarantuje „wejście” do przeglądu, w którym prace oceniane są przez komisję LEGO®. Zaakceptowane przez nią projekty – zazwyczaj 1-4 na przegląd – trafiają następnie do sprzedaży, oczywiście po niezbędnych przystosowaniach i poprawkach.

19 grudnia 2023 poznaliśmy DWA zestawy, które dojdą do serii w wyniku zamknięcia I przeglądu z roku 2023. Przypomnę, że w jego ramach padło aż 71 propozycji, więc komisja miała z czego wybierać. Wybranymi pomysłami zostały:

 • Zmierzch – dom rodziny Cullen – Największe zaskoczenie, ale zdecydowanie w niezbyt pozytywnym znaczeniu. Ten przegląd zawierał wiele świetnych zestawów na licencji, w tym silnie przebijała się kandydatura Shreka, która finalnie przegrała z Wampirami…
 • Ogród botaniczny – Ogród botaniczny z serii Friends cieszy się dużym zainteresowaniem wśród AFOLi, więc najwyraźniej czas wydać coś większego.

2 maja 2024 kolejne DWA pomysły dołączyły do listy zestawów, które zostaną wydane w ramach serii. Będą nimi:

 • Minifigure Prize Machine, przy czym w ramach głosowania ustalone zostanie jeszcze, jakie nowe figurki do niej trafić – będziemy wybierać kolor kosmonauty oraz „herb” rycerza.
 • Western River Steamboat, która na pewno ładnie sparuje się z zestawami z BrickLinka. Liczymy również, że zostanie wyposażona w figurki.

Dodatkowo, projekt przedstawiający Lampę Pixara został „przesunięty” na później, co może oznaczać, że również zostanie wydany, choć trudno powiedzieć, w jakiej formie.

Wyniki III, ostatniego przeglądu 2023 powinniśmy poznać latem bieżącego roku.

Projekty konkursowe:

 • Zestaw, który wygrał konkurs związany z Dniem singla 2023 – projekt Reading, reading and reading (poniżej) – będzie z kolei kolejnym prezentem do zakupów, ale jeszcze nie wiemy, kiedy. Co ciekawe, jest to projekt naszej rodaczki:
 • W związku z wygraną w tegorocznym konkursie związanym z tematyką STEM, kolejnym wydanym projektem będzie Knowledge is Power. Set raczej zostanie wypuszczony w 2025 roku i będzie to zestaw do kupienia. W USA znajdzie się w ograniczonej dystrybucji (sklepy sieci Target) i u nas pewnie też będzie podobnie.
 • Kolejne DWA zestawy o tematyce kosmicznej pojawią się jako zestawy w ramach konkursu Exploring the Cosmos. Duńczycy ujawnili już zwycięskie zestawy, które – cóż za niespodzianka – były dokładnie tymi, na które sam głosowałem. Jeden z zestaw będzie bazą kosmiczną w skali mikro, a drugi „kosmicznym” pojazdem. Pomysły na przyszłe GwP możecie zobaczyć poniżej, ale należy wziąć pod uwagę, że na pewno nie są to finalne produkty. Ten pierwszy ma szansę być dużym hitem, jeśli LEGO® postanowi umieścić w nim kolejne wzory space babies.
 • [UPDATE!] 16 maja poznaliśmy kolejny projekt, tym razem będący zwycięzcą konkursu na „GwP naszych snów”. Nie wiemy, kto jakie ma sny, ale otrzymamy… Jesienne ślimaki widoczne poniżej. Nie znamy jeszcze daty, w której projekt będzie do odbioru, ale raczej będzie to rok 2025:
 • Następne dwa projekty (początkowo miał być jeden), tym razem związane z latami ’80, zostaną wyłoniony w ramach konkursu na platformie IDEAS, który rozpoczął się 5 marca 2024. Przy okazji, w konkursie do wygrania są atrakcyjne nagrody, nie mówiąc już o możliwości zgarnięcia 1% ze sprzedaży nowego setu. W pierwszym etapie głosowania można już wybrać DUŻY zestaw z tej tematyki, natomiast w drugim etapie, który nastąpi później, wybierzemy coś mniejszego.

Trwające przeglądy:

Na zamknięcie czekają też jeszcze dwa przeglądy: ostatni z 2023 i pierwszy z 2024 roku. Z każdego z nich dostaniemy przynajmniej po jednym zestawie, ale ostatnio tendencja jest wzrostowa:

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

36 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2024: IDEAS

 1. Andrzejek

  SLS ciagle jako review z ’23? Przeciez Lego wydymalo projektanta wypuszczajac „swoj” SLS. Czekalem na ten set, wspieralem projekt i projektantow ale raczej nie bedzie kolejnej metrowej rakiety a szkoda…

 2. Anonymus

  Miałem zamiar kupna zestawu kota ale tak jak go zobaczyłem po przeróbce to mi się odechciewa.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.