Zapowiedzi-LEGO-Disney-05.2024
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 42561 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2024: Disney

Zapowiedzi z Disneya pewnie będą w 2024 roku nieco „spokojniejsze”, bo minie już szał związany z 100. rocznicą stworzenia marki. Niemniej, podejrzewam że Duńczycy i korporacja spod znaku Myszki Miki będą chcieli kuć żelazo, póki gorące…

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Czerwiec 2024:

 • 40720 Mały zamek Śpiącej królewny528 klocków za 179,99 zł w dystrybucji ekskluzywnej (kolekcja zamków w mikroskali). Pomysł o tyle dziwny, że zasadniczo jest to Zamek Disneya. Nowe doniesienie mówią o dużej liczbie szczegółów, w ramach samego zamku oraz o dodanej figurce. Będzie to figurki Aurory, znana z ostatniej serii saszetek Disneya. Zestaw jest już widoczny na LEGO.pl:
 • 43240 Diabolina jako smok583 klocki, 349,99 zł – NIE będzie to zestaw, który widzieliśmy podczas lutowego przecieku z 2023 roku. W komplecie smok z nowymi górą głowy i szczęką (nowe odlewy), do tego mały zamek lub jego fragment (z łóżkiem, wrzecionem i stojakiem na zbroję). Dostaniemy też konia. Niestety w tym secie znajdziemy minilaleczki: Księcia Filipa i Śpiącej królewny.
 • 43243 Król Lew – lwiątko Simba222 klocki za 89,99 zł – Zasadniczo będzie to młodsza wersja Simby z początku filmu, a głównymi atutami mają być ruchoma paszcza i ogon. Dostaniemy też kawałek terenu ze ślimakiem.
 • [UPDATE! – zestaw ujawniony na LEGO.pl!] 43247 Król Lew – młody Simba – duża wersja z 1445 elementów za 619,99 zł. Tym razem będzie to wersja Simby ze środkowej części filmu – tej, w której nasz bohater trafia do Timona i Pumby. Zdecydowanie bardziej szczegółowa i podobna do tej, którą widzieliśmy w przeciekach w lutym zeszłego roku.
 • 43252 Doniczka Vaiany – jakaś doniczka, złożona z 619 klocków, zapewne podobna do tej z zestawu 43237. Być może również ekskluzywna albo będzie później. Cena: 199,99 zł.

Wrzesień 2024:

 • 43253 Kalendarz adwentowy 2024 – pierwszy raz na tej licencji, a tematem mają być Księżniczki Disneya. Znajdziemy w nim 5 bohaterek, ale wszystkie w wersjach mini…

Nieznana data premiery:

 • 43236 Pudełko w kształcie serca – 329 elementów/45 euro. Ma być to set „laleczkowy”.
 • Czarownica (smok) ze Śpiącej Królewny – diorama z 1250 części za ok. 100 USD. Widzieliśmy już przecieki zdjęciowe tego zestawu, ale nie możemy ich tutaj ujawniać. Zestaw będzie „ometkowany” jako 18+, podobnie zresztą jak Królewna Śnieżka.

1 lutego 2023 pojawiły się konkretne przecieki zdjęciowe dużych setów Disneya, których jednak nie możemy powielić ze względu na stempel Confidential. Dotyczą one zestawu:
Kaczor Donald – również budowalna figurka, tym razem z 1353 klocków za ok. 100 dolców.

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

7 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2024: Disney

 1. K.

  Ja tak nie sądzę. Podobają mi się młodzi Paisley i Olly z kalendarza adwentowego Friends. A gdybyś się zastanawiał, kim jest to dziecko, to Ella, młodsza siostra Paisley, z kolei ta dama z gitarą to matka Paisley.

 2. K.

  Ta Vaiana wygląda podejrzanie…

  1. Brewa

   W ogóle te mini-minilaleczki są koszmarne 😛

 3. TABU

  Cześć Brewa, dzisiaj czytałem artykuł, który traktował o chatce śnieżki.
  Napisano tam, że jest nie smak ze strony Lego, bo wcale nie jest to projekt ten który miał być w ideas, tylko lego zrobiło to na własną rękę mimo cudzego projektu, który został zaakceptowany. W artykule tłumaczono to sprawami licencyjnymi (Disney).

  1. Brewa

   Masz jakieś źróło?

 4. K.

  Dzięki Lego, w czerwcu idę na ,,W głowie się nie mieści 2″.

 5. […] Zapowiedzi na rok 2023 z tej serii zostały już zamknięte. Sprawdź zapowiedzi na rok 2024. […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.