Kalendarium-imprezy-klockowe-2024
Różności Brewa 9335 wyświetleń

Kalendarium klockowych imprez 2024

Postanowiliśmy stworzyć dla Was kolejne „narzędzie”, dzięki któremu w jednym miejscu będziecie mogli znaleźć kalendarz wszystkich klockowych imprez w naszym kraju. Zwróciliśmy uwagę, że ich promocja często pozostawia wiele do życzenia, więc wzięliśmy sprawę w swoje ręce.

Poniżej znajdziecie rozpiskę miesięczną wraz z krótką informacją na temat każdej imprezy. Rzecz jasna, jak każdy tego typu wpis, ten także będziemy aktualizować na bieżąco.

UWAGA: jeśli chcesz, aby współtworzone/organizowane przez Ciebie, klockowe wydarzenie (niezależnie od jego rozmiaru – może to być nawet lokalna impreza dla kilkudziesięciu osób) znalazło się w poniższym spisie, wystarczy się z nami skontaktować!


Maj 2024:

[NOWA!] ➡️ Wystawa w Spotykalni

Gdzie: Warszawa, Galeria Bemowo (Spotykalnia, 1. piętro)
Kiedy: 25.05.2024 (sob.)
Bilety:
Strona www: wawlug.pl

WAWLUG już po raz kolejny zaprasza na wystawę swoich makiet i konstrukcji do warszawskiej Galerii Bemowo. Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie można obejrzeć masę naprawdę pięknych konstrukcji, a także porozmawiać z ich autorami.

Czerwiec 2024:

➡️ II KloCKi Fest

Gdzie: Kielce, foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce
Kiedy: 1.06.2024 (sob.)
Bilety:
Strona www: targikielce.pl

Druga edycja kieleckiego wydarzenia, skoncentrowana na legotuberach. Do tego na miejscu także makiety, warsztaty i różnorodne aktywności, skierowane przede wszystkim do młodszych fanów klocków.

➡️ Pyrkon 2024 (Strefa fanów klocków LEGO®)

Gdzie: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Kiedy: 14-16.06.2024 (pt.-niedz.)
Bilety: od 99 zł (normalny, 1-dniowy)
Strona www: pyrkon.pl

Na tegorocznym Pyrkonie ponownie pojawi się strefa fanów klocków. Na terenie strefy będziecie mogli wziąć udział z klockowych aktywnościach, podziwiać makiety, jak również spotkać się ze znanymi osobistościami z klockowego świata – także w ramach specjalnych prelekcji.

➡️ Wystawa budowli Gold Bricks Collection

Gdzie: Koniaków (obok Karczmy Ochodzita)
Kiedy: 29.06-29.09.2024
Bilety:
Strona www:

Długoterminowa wystawa w Koniakowie, zorganizowana przez Gold Bricks Collection. Dalsze szczegóły już wkrótce.

Wrzesień 2024:

➡️ Klockon 2024

Gdzie: Będzin
Kiedy: 09.2024
Bilety: b/d.
Strona www: fanpage na Facebooku

Na razie nie mamy jeszcze wielu informacji o tej imprezie, ale wiemy, że na 99% się odbędzie. Na pewno spodziewamy się wielu klockowych konstrukcji oraz znanych twarzy z naszego świata. Będziemy informować o szczegółach, kiedy te się pojawią.

➡️ Fajnie się składa

Gdzie: Wrocław, Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1-3)
Kiedy: 7-8.09.2024
Bilety:
Strona www: www.fajniesiesklada.pl

Zgodnie z informacją od organizatorów:

„Na jeden weekend Wrocław stanie się stolicą klocków konstrukcyjnych! Pojawią się niesamowite budowle, ciekawe prelekcje, świetnie zaopatrzone strefy budowania oraz stoiska. Będziecie mogli spotkać kilka ciekawych osób ze świata budowniczych, przybić piątkę z influencerami, zaopatrzyć się w części i posłuchać wartościowych prelekcji. Chcemy, byście to Wy stali się częścią tego wydarzenia i zapraszamy Was do wystawienia swoich prac na specjalnej części wystawy – od fanów dla fanów. Zapewniamy przyjazną atmosferę i mnóstwo pasji do tego, co robimy. Tu nie ma lepszych i „lepsiejszych”, tu są tylko ludzie kochający klocki!

➡️ II. Festiwal Podlaskie z klocków

Gdzie: Drohiczyn
Kiedy: 14-15.09.2024
Bilety: b/d.
Strona www: podlaskiezklockow.pl

Tu mamy informację, że festiwal najpewniej się odbędzie, ale nie mamy jeszcze szczegółów. Również będziemy informować na bieżąco.


UWAGA: jeśli chcesz, aby współtworzone/organizowane przez Ciebie, klockowe wydarzenie (niezależnie od jego rozmiaru – może to być nawet lokalna impreza dla kilkudziesięciu osób) znalazło się w poniższym spisie, wystarczy się z nami skontaktować!

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

9 thoughts on “Kalendarium klockowych imprez 2024

 1. AFOL z Krakowa

  Dzięki za tą listę! Brakowała tego w polskim necie. Fajnie by było mieć jakąś prostą mapkę do nawet szybszej „detekcji” czy nie ma czegoś w pobliżu gdzie mieszkam.

  1. Brewa

   Pomyślimy nad mapką :).

 2. Ksawery

  najbardziej nie moge sie doczekac otwarcia lego store

 3. Klarnet

  Janek nie jest pierwszym polskim autorem zestawu, chyba, że chodzi o Ideas to wtedy zgadza się.

  1. Brewa

   Wydaje mi się, że zdanie: „autorem pierwszego „polskiego” zestawu wydanego w ramach serii IDEAS” mówi tutaj wszystko ;).

 4. Woj

  Dla afoli z dziećmi 😜

 5. GrzOgr

  Mam wrażenie, że to imprezy dla rodziców z dziećmi, ale nie dla AFOLi. Ciekawe jaki jest przekrój wiekowi oglądająych kanały na YouTube takie jak „Maciek i klocki”? Pan Maciej pojawi się na kilku imprezach.

  1. Brewa

   Tak – przeważnie są to raczej imprezy dla rodziców z dziećmi, w naszym kraju imprezy stricte dla AFOLi to jeszcze chyba pieśń przyszłości. Niemniej, można tam spotkać wielu dorosłych fanów, także nie ma co narzekać :).

   1. Hrabia

    Co masz na myśli „imprezy stricte dla AFOLi”? Nie byłem do tej pory na żadnej więc jestem ciekaw jak powinna wyglądać prawdziwa impreza dla AFOLi.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.