Zapowiedzi-LEGO-IDEAS-03.2024
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 107506 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2024: IDEAS

Zapowiedzi z serii IDEAS są zazwyczaj najbardziej przewidywalne, bo w ich wypadku wiemy mniej-więcej, jakich zestawów możemy się spodziewać. Ostatnimi laty jednak różnie bywa z kolejnością oraz finalnymi wersjami, które potrafią mocno różnić się od pierwowzorów „zatwierdzonych” na platformie.

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Na ten moment zakładamy, w roku 2024 zobaczymy jakieś 90% zestawów „przeniesionych” z roku 2023, aczkolwiek kolejność jest tu jeszcze niepewna, podobnie jak numeracja:

Czerwiec 2024:

 • 21349 Kot – nie będę pisał nic więcej, bo było mi aż przykro, jakie projekty zostały poświęcone, aby ten zwierzak mógł dostać klockową wersję… Tak czy owak, klockowa wersja zwierzaka będzie składać się z 1710 klocków i będzie wyceniona na 489,99 zł.

Sierpień 2024:

 • 21350 Szczęki, czyli statek i wielki rekin z klasyki kina. Set dostał już swój numer i najpewniej zostanie wydany po kocie. Zestaw ma składać się z 1497 klocków i kosztować 729,99 zł.

Wrzesień 2024:

 • 21351 Miasteczko Halloween – ta animacja też nie ma raczej w Polsce statusu kultowej, ale szeroko pojęty zachód może mieć inne zdanie. Set ma składać się z 2193 klocków (w cenie 949,99 zł)

Październik 2024:

 • 21352 100 lat bajek Disneya – kolejnym setem, który ujrzy światło dziennie w październiku, będzie set, który wygrał konkurs na platformie IDEAS, związany ze 100-leciem Disneya. Zestaw został już oficjalnie wybrany i w sumie nie ma dużego zaskoczenia, gdyż zwycięzcą okazał się projekt Disney Magic (wizualizacja poniżej). Wiemy już, że set ma składać się z 1103 elementów.

Lista już zatwierdzonych pomysłów:

Abstrahując od powyższych przewidywań, lista pomysłów z IDEAS, które zostaną wydane prędzej czy później, obejmuje następujące projekty:

Przypomnę, że w LEGO® IDEAS chodzi o to, że twórcy zgłaszają swoje projekty na specjalnej platformie, na której zbierają głosy fanów. Uzyskanie 10 000 głosów użytkowników platformy gwarantuje „wejście” do przeglądu, w którym prace oceniane są przez komisję LEGO®. Zaakceptowane przez nią projekty – zazwyczaj 1-4 na przegląd – trafiają następnie do sprzedaży, oczywiście po niezbędnych przystosowaniach i poprawkach.

19 grudnia 2023 poznaliśmy DWA zestawy, które dojdą do serii w wyniku zamknięcia I przeglądu z roku 2023. Przypomnę, że w jego ramach padło aż 71 propozycji, więc komisja miała z czego wybierać. Wybranymi pomysłami zostały:

 • Zmierzch – dom rodziny Cullen – Największe zaskoczenie, ale zdecydowanie w niezbyt pozytywnym znaczeniu. Ten przegląd zawierał wiele świetnych zestawów na licencji, w tym silnie przebijała się kandydatura Shreka, która finalnie przegrała z Wampirami…
 • Ogród botaniczny – Ogród botaniczny z serii Friends cieszy się dużym zainteresowaniem wśród AFOLi, więc najwyraźniej czas wydać coś większego.

Projekty konkursowe:

 • Zestaw, który wygrał konkurs związany z Dniem singla 2023 – projekt Reading, reading and reading (poniżej) – będzie z kolei kolejnym prezentem do zakupów, ale jeszcze nie wiemy, kiedy. Co ciekawe, jest to projekt naszej rodaczki:
 • W związku z wygraną w tegorocznym konkursie związanym z tematyką STEM, kolejnym wydanym projektem będzie Knowledge is Power. Set raczej zostanie wypuszczony w 2025 roku i będzie to zestaw do kupienia. W USA znajdzie się w ograniczonej dystrybucji (sklepy sieci Target) i u nas pewnie też będzie podobnie.
 • Kolejne DWA zestawy o tematyce kosmicznej pojawią się jako zestawy w ramach konkursu Exploring the Cosmos. Duńczycy ujawnili już zwycięskie zestawy, które – cóż za niespodzianka – były dokładnie tymi, na które sam głosowałem. Jeden z zestaw będzie bazą kosmiczną w skali mikro, a drugi „kosmicznym” pojazdem. Pomysły na przyszłe GwP możecie zobaczyć poniżej, ale należy wziąć pod uwagę, że na pewno nie są to finalne produkty. Ten pierwszy ma szansę być dużym hitem, jeśli LEGO® postanowi umieścić w nim kolejne wzory space babies.
 • Następny projekt, tym razem związany z latami ’80, zostanie wyłoniony w ramach nowego konkursu na platformie IDEAS, który rozpoczął się 5 marca 2024 (i potrwa do 9 kwietnia). Przy okazji, w konkursie do wygrania są atrakcyjne nagrody, nie mówiąc już o możliwości zgarnięcia 1% ze sprzedaży nowego setu.
 • Kolejny konkurs na platformie IDEAS, z dnia 22.03.2024, wyłoni jeszcze jeden zestaw GwP (upominek do zakupów). Ma on być zupełnie oryginalny i absolutnie niepowiązany z dotychczasowymi seriami czy zestawami, a jego projektant otrzyma również dodatkowe nagrody.

Otwarte przeglądy:

Na zamknięcie czekają też jeszcze dwa przeglądy z 2023 roku – numer 2 i 3. Z każdego z nich dostaniemy przynajmniej po jednym zestawie:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

30 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2024: IDEAS

 1. […] Zgodnie z logiką numeracji serii i pierwszymi informacjami na rok 2024, ostatnim zestawem, który otrzymamy w roku 2023 będzie ten z numerem 21344. Nie mamy jednak pewności, czy na pewno będzie to Orient Express oraz czy numeracja będzie występować po kolei (bo często zdarzają się odstępstwa). Niemniej, resztę zapowiedzi dla serii sprawdzicie w jej zapowiedziach na rok 2024. […]

 2. Seb

  set o czytaniu jest projektem Kobiety 🙂 co chyba nie jest częste. Tym bardziej gratulacje dla naszej rodaczki.

  1. Brewa

   Doprecyzowane :).

 3. […] Do powyższych warto dopisać GwP z serii IDEAS – przynajmniej jedno powinno pojawić się w roku 2024, ale spodziewamy się, że będą co najmniej dwa labo trzy, zgodnie z odpowiednimi zapowiedziami. […]

 4. Zapowiedzi LEGO® 2023: IDEAS - FanKlocków.pl

  […] Zapowiedzi z tej serii na rok 2023 zostały już zamknięte. Sprawdź zapowiedzi na rok 2024. […]

 5. K.

  Napiszę o tym, że przez te 3 rzeczy przestanę lubić lego: 1. Wycofają Lego Friends. Wiem, że każdy ma swój gust, ale ja kocham Lego Friends. 2. Zrobią Lego Pokemon. Oby to nigdy się nie zdarzyło. Nie cierpię tych gości na p. 3. Zrobią zestaw lego wednesday. Tego się najbardziej obawiam. Lego Ideas ma 1 projekt, który pewnie będzie zestawem Lego.

  1. Brewa

   Punkt 2 raczej się nie zdarzy, bo licencję na Pokemony ma Mattel i robi swoje klockowe Pokemony w ramach klocków MEGA.

  2. Sc

   @k. to już przestań lubić LEGO bo będą zestawy z Wednesday 🙂

 6. GrzOgr

  Drugi ogród botaniczny w tak krótkim czasie trochę mnie zaskoczył. Może ten z serii friends jest uproszczony, ale by się od niego pozytywnie odróżnić to trzeba będzie zaproponować coś na poziomie serii UCS.

 7. Krystian

  Byłem pewny że odpuszczą ogród botaniczny żeby ten z friends dobrze się sprzedawał. No, ale w sumie może to być dobry zestaw jeśli dusigrosze z Billund go nie spiepszą.

 8. Zgrywus

  Jak dopisze nam szczęście, może dostaniemy w końcu jakiś set Ideas w klimatach Warhammera. Gdzieś w zeszłym tygodniu, zgłoszony został mający już ponad 250 głosów projekt na który składa się zestaw miniaturowych dioram z figurkami orków, który, jeśli stuknie mu 10k nie zostanie olany na rzecz jakiejś budki telefonicznej, maszyny do pisania czy innego kapcia, może zainspirować Lego żeby spróbowali stworzyć serię figów w stylu fantasy/sci-fi z takimi immersyjnymi podstawkami. A oprócz niego, głosy zbierają jeszcze cztery inne projekty zahaczające o orkowe klimaty. Zauważyłem też że fandom Lego Castle w oparciu o te 5 projektów, wierzy, że, jeśli zapewnić tym projektom nieco głosów, duńska firma uraczy nas jakimiś setami czy nawet serią skupioną na orkach. Może nawet będą frakcją w następnej serii Castle która pojawi się w nadchodzących latach. Zobaczymy 🙂

 9. Miki

  Apropo tak niechcianego przez Ciebie kota 😉 powiem tylko, że jako kociarz czekam na ten set bardziej niż na jakikolwiek inny w tym roku. Świetny na nieoczywisty prezent, a miłośnikom kotów nie trzeba nawet zachwalać. Fajnie, że Lego coraz częściej odchodzi od klepania schematów (tu budynek, tam pojazd) na rzecz setów coraz mniej oczywistych – za przykład niech posłuży cała znakomita (moim subiektywnym zdaniem) linia Creator 3w1 na początek tego roku.

  1. Brewa

   Nielubienie przeze mnie kota nie wynika z niechęci do kotów, ale z tego, że w tej konkretnej rundzie na „kocim” ołtarzu złożone zostały naprawdę dobre projekty, których najzwyczajniej w świecie żal ;).

 10. Paweł Bor

  Przepis LEGO na zestaw: Wziąć dobry projekt (Ze smokiem), odrzucić najlepsze aspekty, dodać niepotrzebne detale. Jedyny plus, że zaoszczędzę $. Nad oryginałem się jeszcze zastanawiałem, czerwony smok niewarty uwagi.

  1. Brewa

   Akurat czerwony smok jest bardziej ikoniczny dla tego systemu, ale poza tym – zgadzam się ;).

  2. acidous

   Współczesne lego śledzę dopiero od niedawna, ale już po pół roku stwierdzam, że linia icons jest chyba najbardziej bezsensowną/rozczarowującą ze wszystkich. To już kolejny raz gdy fajny projekt skierowany ewidentnie do dorosłych na siłę dostosowywany jest pod pięciolatków – oczojebne kolory, smok w sam raz dla gówniaka by sobie postawił obok ninjago, beholdera to nawet szkoda komentować. Jedyny aspekt dla dorosłych to ta (moim zdaniem głupkowata) mania usuwania wszelkich studów np. na schodach, tak w sam raz żeby w wersji „prosto z pudła” nie mieć zbyt wielu opcji ustawienia na nich figurek. W tym momencie minęły mi wszelkie wyrzuty sumienia, że wziąłem z bricklinka górską fortecę (bo ile można mieć zestawów quasi-fantasy) – przynajmniej w tym jednym programie lego nie ma odwagi gwałcić oryginalnego projektu, ograniczając się jedynie do podmiany części figurek na dzieci i kobiety.

   W przypadku projektów z Icons pewnie nie da się nigdzie znaleźć instrukcji (lub chociaż wykazu części) hulającej gdzieś po necie, by samemu złożyć sobie coś bliższego oryginałowi?

   1. Brewa

    Mówimy o IDEAS :). Jeśli chodzi Ci o instrukcję do oryginału, to raczej nie, chyba że autor wrzuci ją na Rebrickable. Podejrzewam jednak, że szybko pojawi się tam kilka projektów „dostosowujących” zestaw do poprzedniej wersji.

 11. niuti

  O Panie….ten set z DD to jak z chińskiego jarmarku…..uff co za szczęście 😉

 12. Marcin

  Pokraczny smok, zepsuta wieża, budynki to już nawet nie ma co komentować. Nie mogłem doczekać się oryginału a to co wydali to nie mogę na to patrzeć.

 13. Krystian

  Witaj! Projekt Dungeons & Dragons ( cokolwiek to jest ponieważ zupełnie nie kojarzę) naprawdę był dobry. Miałem nadzieję że Lego niewiele zmieni i dlatego też nie zamówiłem Zamku z Bricklinka. Teraz żałuję ponieważ po poprawkach Lego, wygląda to jak jakiś przekoloryzowany zestaw. No ale życie…

 14. HartUngalled

  Warto dodać że na stronie lego pojawiła się podstrona Dungeons and Dragons z licznikiem odliczającym do 19 marca godziny 18:00 :). Nie wiem czy można w komentarzu wklejać całe linki więc wrzucam ścieżkę za lego.com:
  /themes/ideas/dungeons-and-dragons/about

  1. Brewa

   Dzięki, dopiszemy :).

 15. Minon

  Ale hype na to D&D niesamowity robią…Zapowiedź daty zapowiedzi?

  1. Brewa

   To zapewne jeszcze nie wszystko ;).

 16. Piotrek

  Zastanawiam się czy będzie się opłacało kupić zestaw D&D w dniu premiery. Ten gratis do premiery pewnie będzie chodził za około 200PLN na rynku wtórnym. Jeżeli jeszcze od pierwszego kwietnia dostalibyśmy 40683 Flower Trellis Display GWP (którego cena będzie oscylowała w okolicach 150PLN na rynku wtórnym a może ciut więcej patrząc jaki szał robi doniczka 40588). Do tego dorzućmy standardowe 5% w punktach insiders i daje nam to 'rabat’ w okolicach 25%. Więc całkiem nieźle bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten zestaw w dystrybucji ograniczonej (zakładam, że do takiej niedługo trafi) miał być przeceniany 30% i więcej – raczej będziemy obserwować tutaj podobne zniżki jak na latarnie morską.

  1. Brewa

   Kratka z kwiatami raczej nie przebije granicy 120 zł na początku. Doniczka ma już rok i jest znacznie bardziej estetycznym zestawem. Co do dystrybucji, to nie spodziewam się jej rozszerzenia przez najbliższe 3 miechy, ale owszem – rabatu wyższego niż 15% bym się nie spodziewał.

 17. Kulturoznawca

  Cała twórczość Tima Burtona jest kultowa i mocno zapisała się w historii filmu, więc stwierdzenie, że głównie na zachodzie set ten będzie doceniony jest dość odważne 🙂

  1. Brewa

   W USA ten konkretny film to halloweenowy klasyk, porównywalny z Kevinem samym w domu na Święta. Jednocześnie śmiem twierdzić, że – jakkolwiek sam lubię Burtona – to większość ludzi w PL kojarzy go głównie z Batmana. To, że coś zapisało się w historii filmu/jest subiektywnie popularne nie musi przekładać się na sprzedaż. Przykładowo, Optimus Prime z G1 bardzo podoba się na zachodzie, a u nas ludzie narzekają, że woleli by wersją Baya.

 18. Paweł Korczyk

  Set jest super i z pewnością wleci na premierę do mojej kolekcji ale jest parę ALE… Po pierwsze playbook, który ma być ponoć do kupienia osobno za punkty VIP (ponoć za 2700p.) chciałbym dostać potwierdzenie tej informacji od Ciebie drogi Brewo i jestem ciekawy jak go wyceniasz na rynku wtórnym. Po drugie (to już moje osobiste preferencje) wolałbym żeby ten Drowi mag miał bardziej czarny odcień skóry no ale jest jak jest. Poza tym SZTOS 😀

  1. Brewa

   Playbook w formie PDF-a będzie mógł ściągnąć każdy, kto zestaw kupi, a pewnie po prostu każdy za jakieś 0 pkt Insiders. Natomiast w Centrum nagród pojawi się jego FIZYCZNA wersja i to już kwestia indywidualna. Fajnie będzie mieć komplet, ale nie sądzę, żeby ta przygoda latała za jakieś zwariowane pieniądze po czasie. Natomiast to NIE jest drowi mag, tylko orczy łotrzyk ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.