Legoland-co-kupic
Poradniki Brewa 13064 wyświetleń

Co kupić w Legolandzie? – ekskluzywne zestawy LEGO® i nie tylko

Wyjazd do Legolandu to niewątpliwie gradka dla całej rodziny, ale – poza atrakcjami na miejscu – warto pamiętać, że jest to także okazja do zakupu zestawów LEGO®, których nie kupimy nigdzie indziej. W niniejszym artykule przekazujemy Wam naszą najlepszą wiedzę na temat zestawów i innych bibelotów, które warto kupić na miejscu, włączając w to pełne info na temat dostępności, cen i tak dalej.

Artykuł jest aktualny na rok 2024 – w ramach możliwości postaramy się go aktualizować na bieżąco. Docenimy również informacje od Was, jeśli zauważycie jakieś zmiany będąc na miejscu.

Zestawy ekskluzywne LEGO® w Legolandzie

Listę otwiera spis zestawów ekskluzywnych, dostępnych wyłącznie w parkach rozrywki Legoland. Lista obejmuje WSZYSTKIE parki rozrywki pod tą marką na świecie, ale możliwe jest, że w poszczególnych przypadkach wystąpią jakieś niewielkie różnice. Ceny podajemy w przeliczeniu na złotówki, uśredniając.

 • Legoland 40346 Legoland Park – ok. 620 zł. Największy zestaw z serii, ukazujący główne atrakcje Legolandów. Można go nazwać „zestawem bazowym”. Z ciekawostek – naklejki w środku pozwalają na „obrandowanie” parku właściwą nazwą miasta.
 • Legoland 40347 Driving School – ok. 140 zł. Zestaw oparty na atrakcji o tej samej nazwie.
 • Legoland 40393 Fire Academy – ok. 140 zł. Jak wyżej.
 • Legoland 40429 Ninjago World – ok. 240 zł. Set oparty na jednym z nowszych światów tematycznych parków.
 • Legoland 40710 Pirate Splash Battle – ok. 110 zł. Kolejny set oparty na parkowej atrakcji. Nowość z roku 2024.

Powyższe zestawy kupicie w parkach Legoland ORAZ w powiązanych z nimi hotelach. Istnieje więc możliwość zdobycia ich BEZ kupowania biletu do parku (wystarczy zajrzeć do sklepu w lobby hotelowym).

 • Legoland 40556 Mythica – ok. 240 zł. Ten zestaw opiera się na najnowszej krainie tematycznej i – na razie – jako jedyny dostępny jest PRZEWAŻNIE wewnątrz parków – raczej nie kupimy go w hotelu (aczkolwiek dostaliśmy sygnały, że w Wielkiej Brytanii da się go kupić także tam).
To chyba najciekawsza propozycja na miejscu

Pozostałe produkty LEGO® w Legolandzie

Poza zestawami LEGO®, w legolandowych sklepach znajdziecie jeszcze cały wachlarz innych rzeczy do kupienia, który może (ale nie musi) obejmować następujące produkty:

 • przedmioty na licencji „Legoland”: breloczki, magnesy, kocyki, ręczniki i tego typu rzeczy. Jeśli widzicie na nich logo Legolandu, to znaczy że kupicie je tylko w parku lub w hotelach.
 • zestawy wycofane lub przesunięte do dystrybucji wewnętrznej: część zestawów oficjalnie wycofanych nadal jest w sprzedaży w Legolandach. Obejmuje to niektóre starsze produkty oraz zestawy okazjonalne. Spodziewajcie się wszelakiej maści tortów, pucharów i tego typu rzeczy. Jednym z takich setów, dostępnych w sierpniu 2023 roku w Billund, był np. set 853913 Wieszak na klucze, który świetnie paruje się z breloczkami.
 • inne produkty na licencji LEGO®, takie jak „normalne” breloczki, zawieszki na bagaż, latarki, kubki, pudełka do przechowywania itp. W Legolandach znajdziecie ich bardzo szeroki wybór, często w każdym możliwym wariancie i kolorze.
 • zestawy LEGO® dostępne w ofercie bieżącej. W każdym Legolandzie jest zawsze jeden „główny” sklep, w którym znajdziecie bardzo dużą ofertę zestawów z oferty bieżącej, choć na ogół bez największych zestawów, które ciężko by było przetransporotwać. Znajdziemy tam jednak, na przykład, sety z serii Monkie Kid, które w Polsce nie są dostępne stacjonarnie.
 • klocki na sztuki – może to być standardowa ścianka z kubkami, ale np. w Billund kupicie klocki na wagę (100 gr kosztuje ok. 60 zł). Weźcie pod uwagę, że w parkach jest zazwyczaj kilka sklepów z ofertą na wagę/sztuki i warto odwiedzić je wszystkie, jeśli potrzebujecie konkretnych elementów, bo oferta może się różnić…
 • … To samo zresztą dotyczy stacji budowania minifigurek, które również znajdziecie w Legolandzie. Wybór elementów na nich jest bardzo duży, ale nowości sezonowe mogą się tam pojawiać z opóźnieniem.

Na miejscu są również dostępne specjalne pieczątki do paszportów LEGO®.

Zniżki na zakupy/promocje w Legolandzie

Ostatnia kwestia to możliwość zrobienia zakupów w niższej cenie i to również warto omówić.

W sklepach na terenie parku zazwyczaj obowiązują jakieś promocje – np. 30% rabatu na wybrane zestawy, które znajdziecie w specjalnej „kupie” w wydzielonym miejscu. Często są to sety mniej popularne, ale czasem znajdziecie wśród nich zestawy wycofane. W sierpniu 2023 roku np. można było tak wyrwać wszystkie zestawy z podserii Marvel Eternals.

Ponadto, na rabat mogą liczyć posiadacze przepustek sezonowych:

 • Przepustka sezonowa typu Awesome gwarantuje 10% zniżki na pudełka klocków (TYLKO – rabatu nie dostaniecie na akcesoria itp.).
 • Z kolei przepustka sezonowa typu Extreme działa tak samo, ale gwarantuje 15% zniżki na klocki.

Oba typy przepustek uprawniają również do kilku innych zniżek na terenie parku, jak np. na jedzenie. Posiadając je możecie również skorzystać za darmo z usługi laserowego grawerowania na niektórych produktach zakupionych w sklepie (np. na breloczkach czy pojemnikach), która to normalnie jest odpłatna (ok. 20 zł/produkt).

WAŻNE: jako że Legoland jest faktycznie marką niezależną od LEGO®, to w sklepach w Legolandzie NIE otrzymacie punktów VIP za zakupy.


To wszystko, jeśli chodzi o „specjalne” zakupy w Legolandach. Jeśli macie jakieś uwagi, pytania czy nowe informacje, nie wahajcie się użyć sekcji komentarzy – dodamy co trzeba do artykułu.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

8 thoughts on “Co kupić w Legolandzie? – ekskluzywne zestawy LEGO® i nie tylko

 1. Michał

  W sklepie Legoland Discovery Centre, w UK dla posiadaczy kart VIP/insiders cena jest -10% na wszystko (przetestowane na minifigs i zestawach)

 2. Khornel

  Coś mi się nie zgadza z cenami zestawów ekskluzywnych. Najmniejsze są za 229 koron, a to około 140PLN. Mythica i Ninjago to 399 koron, czyli 250. Z kolei największy to 999 koron, czyli 620. Ceny z dziś.

  1. Brewa

   To niestety jest problem z cenami. Sam nie brałem najmniejszych i ceny wziąłem z Legolandu w UK, gdzie podane są w funtach. Poprawiłem, ale nigdy nie damy rady uśrednić tego w 100% :).

 3. Kaktusiarz

  Jak przekłada się średni zapełniony duży kubek z klockami ze ścianki ze standardowego LEGO Store na jego wagę netto?

  1. Brewa

   Nie wiem, musiałbym zważyć, ale podejrzewam, że na wagę jest ciut drożej. Z drugiej strony – na wagę możesz wziąć mniej niż kubek, więc jak komu wygodniej :).

 4. Sonia Paprotna

  Zestaw Mythica można kupić w sklepie hotelowym w Legoland Windsor w cenie 44.99

  1. Brewa

   O, dzięki – tam akurat nie byłem. Poprawię :).

 5. qKu

  Ciekawe informacje i podsumowanie. Dziękuje!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.