Zapowiedzi-LEGO-Ninjago-2024
Niepotwierdzone Zapowiedzi Maciej Baraniak 9463 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2024: Ninjago

Pierwsze zapowiedzi z serii Ninjago na 2024 są skromne, choć raczej możemy się spodziewać, że będą to kolejne wariacje na temat smoków lub pojazdów, do czego przyzwyczaiły nas ostatnie lata.

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Styczeń 2024:

Za sprawą Łukasza z kanału Składam Klocki, mamy już pełne informacje na temat nadchodzących zestawów. Przecieki uzupełnił niedawno instagramer Brick Clicker, dopisując kilka ciekawych szczegółów, ale też zdradzając informacje na temat pozostałych zestawów.

 • 30674 Smoczy pojazd Zane’a – jakiś polybag za 4 euro i posiadający 55 elementów.
 • 30675 – kolejny polybag.
 • 77801 Smoczy szybowiec Kaia – Nowa zabawka za 10 euro. Póki co nie wiemy czym dokładnie będzie, ale składać się będzie z 24 elementów. Ma być to nowa wariacja na temat spinjitzu, tylko tym razem z nową formą (właściwie może powstać coś nowego, tak jak kiedyś airjitzu). W zestawie znajdziemy figurkę Kaia oraz nowego wojownika z nadrukiem maski wilka.
 • 71802 Smoczy szybowiec Nyi – Jak wyżej, ale złożymy go z 25 elementów.
 • 71803 Smoczy szybowiec Arina – Jak wyżej, ale złożymy go z 27 elementów.
 • 71804 Mech bojowy Arina – Nowy mech należący do nowego bohatera. Złożymy go z 104 elementów za cenę 15 euro. Zestaw będzie 4+. W secie znajdziemy skromny fragment terenu i stojak na katany. W komplecie figurka Arina i wojownika z odlewem głowy wilka.
 • 71805 Bojowy mech Jaya – Kolejny mech, tym razem nie 4+, a więc za 78 elementów za 10 euro. Dostaniemy jedną konstrukcję mecha, ale aż 4 figurki – Lloyda w stroju mistrza, Jaya, przeciwnika z głową wilka i nieznanego przeciwnika w kapturze.
 • 71806 Ziemny mech Cole’a – Właściwie jak wyżej, ale konstrukcja będzie nieco większa bo 235 elementów za 20 euro. W zestawie dwie figurki – Cole oraz wilczy wojownik. Mech będzie dzierżył wielki młot w jednej ręce. Nowe plotki głoszą, że Cole otrzyma aż dwie figurki w ramach tego zestawu.
 • 71807 Techniczny mech Sory Również jak wyżej, tylko tym razem 209 elementów za cenę 20 euro. Także dwie figurki – Sora i wilczy wojoniwnik. Mech w jednej ręce ma mieć przezroczysty miecz w jednej dłoni, a w drugiej shuriken.
 • 71808 Ognisty mech Kaia – Największy z tej fali mechów, bo złożony z 322 elementów co przekłada się na, rekordowe w tej fali, 30 euro. W zestawie znajdziemy figurki: Kaia, Zane’a, wilczego wojownika w kapturze oraz niejakiej Jordan – nowej kobiecej bohaterki zawierającej kołnierz, jak u Kravena.
 • 71809 Mistrz smoków Egalt – Duży smok za 70 euro i posiadający 532 elementów. W zestawie 5 figurek: Ras (w nowej wersji), Lloyd, Nya, Sora i Cinder (nowa bohaterka). Smok będzie miał kilka elementów materiałowych, a jego główny wygląd będzie się opierał o biało-czarne barwy. Do tego dostaniemy niewielki element otoczenia w postaci drzewa.

Marzec 2024:

 • 71810 Ryiu mały smok – Mały set kosztujący 15 euro. Plotki sugerują, że będzie to budowalna wersja Ryiu, gdyż nasz smoczek nieco dorośnie w kolejnym sezonie i będzie zbyt duży na specjalny odlew. Dostanie za to unikalny, nowy, odlew głowy. W secie znajdzie się również Arin oraz wilczy wojownik. Smok ma dostać też nowe, unikalne skrzydła.
 • 71811 Buggy Arina – Jak nazwa wskazuje, będzie to pojazd nowego bohatera za cenę 50 euro. W zestawie oczywiście Arin, ale też Cole, Jordan i wilczy wojownik. Pojazd będzie miał z tył hak, a oprócz niego dostaniemy też drzewo.
 • 71812 Mech wspinaczkowy Kaia – Duży mech, bo za 70 euro więc najpewniej element większej kolekcji mechów. W zestawie 5 figurek: Kai, Jay, dwóch smoczych wojowników oraz Wildfire (zupełnie nowa postać z nowym odlewem włosów). Konstrukcja ma mieć 4 ręce, z czego dwie będą miały haki do wspinaczki.
 • 71819 Świątynia smoczego kamienia – Świątynia za 120 euro, a więc jedna z największym w ostatnim czasie. W zestawie 5 figurek: Kai, Nya, Lord Garmadon (debiut w nowej serii), Sensei Wu oraz Lloyd. Pośrodku konstrukcji znajdziemy wielką fontannę w postaci kamiennego smoka. Całość ma wyglądać jak diorama.

Wszystkie figurki Ninja doczekają się pewnych zmian względem fali z 2023 roku – podobno stroje mają przypominać te, które widzieliśmy już w sezonie z Turniejem żywiołów, czy też w nieco odświeżonej formie – tu w ramach zestawów z Legacy.

Lato 2024:

Na pewno możemy spodziewać się kolejnych zestawów na podstawie serialu, gdyż ten doczekał się przedłużenia o kolejny sezon. Na razie nie wiemy niczego, poza tym, że będzie to drugi sezon Powstania Smoków, więc możemy się spodziewać… kolejnych smoków. Zanosi się również na kolejną część modułowego Miasta Ninjago.

Nieznana data premiery:

 • 71813 Dojo cienia – Dość duży zestaw, bo znajdziemy w nim aż 8 figurek: Kai, Zane, Arin, Nya, Lloyd, Cinder, Ras oraz Wilczy wojownik. Konstrukcja ma składać się z trzech mniejszych części: ringu do walki pomiędzy Arinem i Lloydem, dużego drzewa oraz wielkiej budowli ust wilka, w których znajdziemy dzwon. Całość ma być utrzymana w dość mrocznej kolorystyce.
 • 71815 Pojedynek Smoka źródła Kaia – 40 euro za zestaw 4+, w którym znajdziemy figurki Kaia, Jaya oraz Wilczego wojownika. W ramach konstrukcji ujrzymy Smoka Kaia, małe więzienie oraz coś do latania dla antagonisty.
REKLAMA:

2 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2024: Ninjago

 1. Anonimus

  Jakim cudem zestaw za 10 euro ma 24 elementy?

  1. Brewa

   To „szybowiec”, więc może jakieś duże odlewy?

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.