Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 27280 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2023: Indiana Jones

No to mamy pierwsze zapowiedzi na rok 2023… i to nie byle jakie! W sieci właśnie pojawiła się informacja, że w przyszłym roku możemy spodziewać się powrotu serii Indiana Jones, do tej pory występującej pod nazwą kodową Ananas (przypomnę, że Avatar był Kokosem).

Zapowiedź nowej serii jest już dość szczegółowa. Mamy częściową listę zestawów oraz pewność, że pewna ich liczba będzie opierać się na nowym filmie, który wejdzie do kin w przyszłym roku. Wiemy również, że seria miała zadebiutować już w roku 2022, ale została przesunięta razem z filmem.

18 stycznia 2023 pojawiło się również oficjalne potwierdzenie, że faktycznie serię zobaczymy na rynku. W Niemczech nowe zestawy będą przez 3 miesiące częściową wyłącznością sieci Smyths Toys, a od czerwca będzie je można kupić szerzej. Nie wiemy, czy podobna sytuacja będzie miała miejsce w Polsce, ale jest to wysoce prawdopodobne, zwłaszcza w świetle ostatnich zmian w dystrybucji zestawów.

Oto, czego możemy się spodziewać:

Kwiecień 2023:

Wszystkie 3 potwierdzone zestawy są już widoczne na LEGO.pl:

 • 77012 Pościg myśliwcem – reinterpretacja zestawu 7198 z 2009 roku, bazującego na trzeciej części cyklu. Tym razem jednak znajdziemy tu 8-studowy samochód oraz samolot Pilatus P-2, w przeciwieństwie do dwóch samolotów, które zamieszczono w pierwotnym secie. Łącznie dostaniemy 387 klocków, 3 minifigurki (w tym Jones i Jones senior), w cenie 159,99 zł.
 • 77013 Ucieczka z zaginionego grobowca – kolejna reinterpretacja, tym razem zestawu 7621 z 2008 roku. Tutaj pokuszono się jednak o spore zmiany, gdyż oba posągi wydają się bardziej dopracowane, a tylnia ściana składa się z większej ilości elementów. Poza tym, możemy znaleźć Arkę Przymierza (gdyż zestaw bazuje na pierwszej części filmu). Warto też nadmienić, iż w zestawie znajdzie się całkiem spora ilość węży. Całość składa się z 600 klocków i 4 minifigurek (Indiana, Marion, Sallah oraz mumia). Cena: 179,99 zł.
 • 77014 Świątynia Zagłady [zestaw prawdopodobnie ANULOWANY sprawdź szczegóły] – ponownie reinterpretacja: 7199 z 2009 roku. Tutaj jednak całkowicie przebudowano zestaw, gdyż kolejka nie jest główną atrakcją, a jedynie urozmaiceniem świątyni, znajdującej się pośrodku. Przy ołatarzu zobaczymy posąg bogini Kali oraz miejsca na 3 kamienie, które po włożeniu mają świecić za sprawą light bricka. Całość otoczona jest rozmaitymi elementami imitującymi ogień i lawę. Do tego aż 6 minifigurek (Indiana, Willie, Short oraz trzech wyznawców z najwyższym kapłanem na czele). Łącznie 801 klocków za 80 euro.
 • 77015 Świątynia złotego posążka – Ten zestaw – póki co jako jedyny – ma być setem 18+, podobnym do dioram, które dostaliśmy już z Gwiezdnych Wojen czy Parku Jurajskiego. Opiera się na Poszukiwaczach zaginionej Arki, a konkretnie na scenie otwierającej, kiedy nasz protagonista próbuje opuścić tytułową świątynię, uciekając przed kamieniem i innymi “atrakcjami”. Widzimy tu całą drogę ucieczki, ze wszystkimi pułapkami jakie znamy, choć obok zabraknie samolotu (co akurat było do przewidzenia). Do tego, standardowo, otrzymamy cytaty na tabliczkach (w tym przypadku dwa) oraz 4 minifigurki. Cena to 699,99 zł za 1545 elementów.
 • 77016-77019 – te zestawy mają z kolei bazować na nadchodzącym filmie, nazwanym Artefakt przeznaczenia, więc nie wiemy o nich absolutnie nic, poza tym, że (prawdopodobnie) będą. Najnowsze plotki wskazują jednak, że zestawy te zobaczymy dopiero w 2024 roku, ale nie ma w tej sprawie oficjalnej wypowiedzi Duńczyków.

To jak? Jaracie się jak świątynna pochodnia?

REKLAMA:

18 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2023: Indiana Jones

 1. […] Indiana Jones […]

 2. Milo

  Taaaaak! Czekam, w końcu coś o przygodach, choć wolałbym typowe Adventurers <3

  1. Brewa

   Lepszy profesor niż nic ;).

 3. Andzia

  Extra! Już się nie mogę doczekać 🙂

 4. Adam

  Ciekawe czy figurka Jonesa Seniora będzie z balkonikiem…

 5. Igrivv

  Oj, Ucieczkę z grobowca przytulę z chęcią! Jak dla mnie najbardziej ikoniczny z zestawów.

 6. […] na to, że w przyszłym roku możemy spodziewać się przynajmniej dwóch nowych serii (bo o Indiana Jones już […]

 7. […] z hypem), która jednocześnie każe wierzyć, że LEGO® faktycznie widzi, czego chcą fani (Indiana Jones, anyone?). Już w styczniu przyszłego roku na rynku mają pojawić się nowe zestawy z Władcy […]

 8. Pan Klocek

  77015 Ucieczka ze świątyni – tu chyba chodzi o scenę z początku “Poszukiwaczy..”: złoty bożek, kula, indianie, Belloq:). W sumie to chyba najbardziej kultowa scena z filmu.

  1. Pan Klocek

   Konkurencyjny portal donosi, że: “77015 The Kingdom of the Crystal Skull – the Temple Diorama “. Jeśli tak to fuj.. szkoda, że nie j.w.

   1. Brewa

    Konkurencyjny portal chyba nie zaktualizował wieści z wczoraj :).

    1. K.

     Jaki konkurencyjny portal?

     1. adi

      Playboy.

 9. Krystian

  Oby klimatycznie pasował do nowych friendsuf 😁

  1. Rafał

   Paisley and the Temple of Doom? 😀

   1. K.

    Paisley nie pasuje, tylko Leo.👩🏼‍🦰👦🏽

 10. Leonkolckowyfan

  Najlepiej jak dla mnie wygląda ten pościg samolotu, chociaż inne też niezgorsze. Z tego co widać dla pilatusa zrobili nowy kokpit, ale konstrukcyjnie obrysu samolotu nie bardzo zmienili. Ale i tak wygląda dobrze.

 11. MK

  Diorama wygląda fajnie, chociaż nie wiem czy trochę z ceną nie przesadzili.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.