Zapowiedzi-LEGO-LOTR-2023
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 45318 wyświetleń

Zapowiedzi LEGO® 2023: Lord of the Rings

To niewątpliwie jedna z najgorętszych wieści tego miesiąca (choć poczekajcie jeszcze z hypem), która jednocześnie każe wierzyć, że LEGO® faktycznie widzi, czego chcą fani (Indiana Jones, anyone?). Już w styczniu przyszłego roku na rynku mają pojawić się nowe zestawy z Władcy Pierścieni, które jednak nieco odbiegają do tego, na co spora liczba z nas może czekać.

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Przejdźmy do konkretów (nowe informacje jak zwykle na zielono).

Plotka:

W lutym 2023 pojawiła się również plotka, że pod koniec 2023 lub w przyszłym roku zobaczymy jeszcze jeden set 18+ z LOtRa. Ma to podobno być Barad-Dur, złożone z ok. 4000+ klocków. Na razie przyjmowałbym tę informację z dużym dystansem, pomimo iż różnorodne źródła sądzą, że jest „potwierdzona”.

REKLAMA:

29 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2023: Lord of the Rings

 1. Sobik243

  Minas Tirith z 6000+ elementów? Biorę w ciemno.

  1. Brewa

   Po nowych cenach to pewnie będzie ze 3,5k 😉

   1. Sobik243

    nawet „Brewa” mi nie pykła 😉

 2. Zeke

  Cytując klasyka: ” Ale jaja, ale jaja, ale jaja ” ….

 3. scouser888

  Nareszcie, to było spodziewane po tym jak wychodził serial Amazona. Natomiast pytanie czy będą zestawy za 150-400 zł… bo jak tylko będą te heady (których bardzo nie lubię) i jakiś zamek za 4 koła to podziękuję.

  1. Brewa

   Serial Amazona to pewnie tylko dodatkowy pretekst, bo jednak zestawy będą oparte o oryginalną Trylogię :).

   1. scouser888

    Pretekst ma duży sens – jak wychodził Hobbit też wychodziły sety opartę o podstawową trylogię, myślę, że Lego nie ma kolaboracji z Amazonem więc nie mogą wychodzić wątki związane z nowym serialem ale hype jest tylko, że zapewne Lego jest ostrożne.

 4. MK

  Poproszę jakąś dioramę z Trylogii! Albo i trzy.

 5. Recu

  Zestawy 18+ z LOTR i to jeszcze w cenie 500$?! 😀
  Mam nadzieję, że za ceną stoi jakiś duży i ciekawy set, coś w stylu połączenia modulara z domkiem na drzewie, a nie koszty licencji 🙂

 6. Chris

  Myślę, że dla grupy docelowej nie będzie to barierą. Ja wezmę na pewno 😁

 7. Michu

  Co znaczy „tylko w dystrybucji ekskluzywnej”?

  1. Brewa

   Tu masz pełne info na ten temat: https://fanklockow.pl/2022/01/16/rodzaje-dystrybucji-zestawow-lego/

 8. lalek

  poza aragornem – ochyda. dziekuje

 9. Krystian

  Dzień dobry bardzo! Z serii brickhead mam Myszkę Minnie i Mickey, i tak już pozostanie na wieki, amen.

 10. Recu

  Golum wygląda bardziej jak bobas jaskiniowca 😀

 11. Rafał

  Gandalf, Olórin, Incánus, potężny Majar tutaj wygląda, jakby mu trzeba było dobudować balkonik 😀

  1. Brewa

   Magia klocków 😉 – możesz dobudować nawet wózek ;).

 12. GrzOgr

  Mam mieszane uczucia patrząc na projekt dworu w Rivendell. Pomimo ponad 6tys klocków sprawia wrażenie niedokończonego. Podłogi nie mają desek, na ziemi brak kamieni. Otwarta konstrukcja pozostawia niedosyt, bo nie da się dostrzec pełnej bryły budynku. Konstrukcja jest modułowa, więc liczę, że pojawią się nowe elementy, np galeria nad wodospadem lub sąsiednie budynki. Może Lego pociągnie temat dalej na kształt zamku w Hogwarcie. Lego przy okazji zapowiedzi końca serii Dots wspomniało, że elementy tej serii znajdziemy w innych projektach. Cały dach przypomina tablicę dots. Zawyża to liczbę klocków. Dwór Rivendell umieszczony był na występie skalnym, widoczny z daleka miał swój majestat. Tu tego brak.

  Czy ten zestaw można traktować jako UCS? Moim zdaniem nie, bo budynek jest niepełny. Czy to zestaw 18+ ? Chyba tylko cena wymusza tę kategorię. Czy jest wart 2399zł? Czas pokaże, ale w mej skromnej opinii cena zdecydowanie powinna zaczynać się od 1

  1. Brewa

   Bardzo ładne podsumowanie, też liczyłbym na kontynuację.

   1. Seweryn

    A czy wiadomo coś jak długo ten zestaw może zostać w sprzedaży – czy na takie info jeszcze za wcześnie ? Myślę pod kątem długoterminowej inwestycji

    1. Brewa

     Pod kątem długoterminowej inwestycji to zdecydowanie na wcześnie na jakiekolwiek przewidywania. Zestawy tego typu pozostają w sprzedaży przez minimum 2-3 lata, ze względu na dość długi okres zwrotu biznesowego dla LEGO :).

     1. Wojtek

      Brewa zatem pytanie, czy opłaca się to kupić w dniu premiery i wrzucić do szafy zapominając na parę lat?

     2. Brewa

      W teorii tak. W praktyce lepiej poczekać na jakąś solidniejszą promkę z poważnym gratisem i/lub podwójne punkty VIP, żeby zbić koszt.

 13. Chris

  Spodziewałem się czegoś innego po tym Rivendell, ale i tak mi się podoba. Wizualnie wpisuje się w moje gusta, a że jestem fanem książek i filmów, to wezmę dla siebie na pewno. Mam nadzieję, że na tej jednej części się nie skończy.

 14. Easy

  Ciekawy jestem czy tutaj się nie powtórzy sytuacja jak z zamkiem, mnóstwo zakupów na szybki flip, a oni będą zatowarowani po sufit 😀

  1. Brewa

   Trudno stwierdzić, szczególnie biorąc pod uwagę, że popyt na Rivendell może obejmować cały świat, podczas kiedy Zamek to historia bardziej europejska. Nie dziwię się w sumie, że w Australii się skończył szybko, biorąc pod uwagę fakt, że oni zamki to tylko na filmach widzą ;).

   1. EQR

    No elfich pałaców też chyba nie mają na żywo. 😉

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.