Zapowiedzi-2022-IDEAS
Zapowiedzi Brewa  

Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

Pisząc o zapowiedziach na 2022 rok warto wspomnieć o setach z serii IDEAS, które – akurat w tym przypadku – pojawią się na 99%. Oto szybkie przypomnienie, czego jeszcze możemy się spodziewać, wraz z pierwszymi danymi:

Najnowsze doniesienia jak zwykle zaznaczam na zielono.

Zestawy IDEAS na 2022 rok:

W przypadku reszty roku 2022 mamy już mniej-więcej jasność, czego oczekiwać:

 • 21336 The Office (1164 elementy; 569,99 zł) – zupełnie (prawie) znienacka LEGO® zaprezentowało kolejny zestaw z IDEAS, który do sprzedaży wszedł “poza kolejką”. The Office bazuje na superpopularnym serialu i jego głównym atutem jest potężna liczba minifigurek – znajdziemy ich tam aż 15. Poza tym zestaw raczej nie porywa (w końcu to biuro), ale i cena jest dość przystępna. Premiera 1 października 2022. Zestaw jest już widoczny na LEGO.pl.
 • Kolejnym projektem konkursowym, który również ujrzymy w formie prezentu, będzie 40566 Ray the castaway. Secik ma zawierać 239 elementów, choć tu nie spodziewam się żadnych ekskluzywnych nadruków. Wiemy już, że na pewno będzie to prezent na październik 2022 i mamy pierwsze “półoficjalne” zdjęcia:
 • Foosball table to zwycięzca jednego z konkursów na platformie i kolejny set planowany na listopad 2022. Dużym plusem jest to, że powinniśmy dostać w nim aż 22 minifigurki, ale kto wie, czy LEGO® nie zmieni ich w budowalnych piłkarzy. Ten zestaw najprawdopodobniej będzie kolejny i otrzyma numer 21337.
REKLAMA:

9 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

 1. […] IDEAS […]

 2. Mateusz

  Jak rozpoznawać, które zestawy są limitowane – wiedząc, że ich wartość wzrośnie?
  Mam Sokoła Milenium 75192 i myślę, żeby zrobić sobie wystawkę Star Wars, no i zastanawiam się czy kupować nowego AT ST czy mogę poczekać na spokojnie 🙂

  1. Brewa

   WSZYSTKIE zestawy LEGO są limitowane – każdy po jakimś czasie jest wycofywane, a wartość większości z nich rośnie, przy czym niektórych bardziej, a niektórych mniej :).

  2. Sebastian Gwiżdż

   Z niecierpliwością czekam na “piłkarzyków” 😁

 3. Abaren

  O tak, The adventure of the USS Cardboard to coś dla mnie. Powiększy moją kolekcję Lego Space 🙂

 4. […] które może Was zainteresować. Otóż możemy wybrać DODATKOWY set z tej serii (to tych, które są już zaplanowane), który prawdopodobnie jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne jako zestaw ekskluzywny dla […]

 5. tellico

  Nie planowałem zakupu Gwiaździstej Nocy, ale jak tak patrzę to to jest naprawdę cacko i zaczynam się wahać. Masz jakieś info czy Lego planuje rozwijać serię famous paintings czy to taki jednorazowa idea?

  1. Brewa

   Na razie jednostrzał, ale kto wie – popyt zdaje się być dość duży.

 6. […] Z pierwszego filmu dowiecie się, jakie założenia poczyniłem projektując makietę, na czym ją zbudowałem i jakimi zasadami kierują się przy jej modyfikacji i rozbudowie. Dodam, że makieta w swoim pierwotnym zamyśle zmierza już do ukończenia, co oznacza jedno: niebawem przyjdzie pora na jej solidne modyfikacje, z których pierwsza nastąpi najpewniej już na początku przyszłego miesiąca, kiedy moją kolekcję zasili nowa Latarnia morska z IDEAS. […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.