Zapowiedzi-2022-IDEAS
Zapowiedzi Brewa  

Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

Pisząc o zapowiedziach na 2022 rok warto wspomnieć o setach z serii IDEAS, które – akurat w tym przypadku – pojawią się na 99%. Oto szybkie przypomnienie, czego możemy się spodziewać, wraz z pierwszymi danymi:

Zestawy IDEAS na 2022 rok:

W przypadku roku 2022 mamy już mniej-więcej jasność, czego oczekiwać:

 • Na wydanie wciąż czeka jeszcze zaległość z 2021 roku: złożony z ponad 2000 części 21332 Globus. Pierwsza zapowiedź została ujawniona w rosyjskim katalogu na początek roku 2022. Model ma kosztować 200 euro (czyli ok. 900 zł), a jego premiera planowana jest na 1 lutego 2022. Po złożeniu globus będzie mierzył ok. 25 x 40 cm, a więc będzie całkiem spory.
Pierwsza zapowiedź globusa z IDEAS
 • Gwiaździsta noc to klockowa wersja znanego obrazu Vincenta van Gogha, utworzona z 1552 klocków. Jest spora szansa, że to właśnie ją zobaczymy jako pierwszą w 2022.
 • O Motorized lighthouse wiemy tylko tyle, że ma działać i mieć wysokość ok. 47 cm. Chodzą słuchy, że Duńczycy być może zmienią jej skalę (na mini), ale na razie to tylko plotki.
 • Foosball table to zwycięzca jednego z konkursów na platformie i kolejny set planowany na 2022. Dużym plusem jest to, że powinniśmy dostać w nim aż 22 minifigurki, ale kto wie, czy LEGO® nie zmieni ich w budowalnych piłkarzy.
 • The adventure of the USS Cardboard to kolejny projekt konkursowy, który w przyszłym roku (najprawdopodobniej) zobaczymy w formie GwP. W środku dwie minifigurki i masa ciekawych akcesoriów.
 • Kolejnym projektem konkursowym, który również ujrzymy w formie prezentu, powinien być Ray the castaway. Secik ma zawierać 240 elementów, choć tu nie spodziewałbym się żadnych ekskluzywnych nadruków.

Wreszcie, do puli zestawów wydanych w 2022 roku być może dołączą te wybrane w I przeglądzie z 2021 roku: Jazz Quartet i The Office. Na Królewnę śnieżkę bym nie liczył, bo kończy nam się pula miesięcy, a poza tym tak naprawdę nie wiemy, czy zestaw faktycznie zostanie wydany.

REKLAMA:

4 thoughts on “Zapowiedzi LEGO® 2022: IDEAS

 1. […] IDEAS […]

 2. Mateusz

  Jak rozpoznawać, które zestawy są limitowane – wiedząc, że ich wartość wzrośnie?
  Mam Sokoła Milenium 75192 i myślę, żeby zrobić sobie wystawkę Star Wars, no i zastanawiam się czy kupować nowego AT ST czy mogę poczekać na spokojnie 🙂

  1. Brewa

   WSZYSTKIE zestawy LEGO są limitowane – każdy po jakimś czasie jest wycofywane, a wartość większości z nich rośnie, przy czym niektórych bardziej, a niektórych mniej :).

 3. Abaren

  O tak, The adventure of the USS Cardboard to coś dla mnie. Powiększy moją kolekcję Lego Space 🙂

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.