Zapowiedzi-2022-CreatorExpert
Zapowiedzi Brewa  

Zapowiedzi LEGO® 2022: Creator Expert

Wprawdzie seria Creator Expert oficjalnie została zakończona, a jej nazwa zmieniła się na Adult Builders (sety wydawane z charakterystycznym pasem z klocków na dole opakowania), ale do tej pory nie ma ujednoliconego logo, więc dla uproszczenia nadal będę posługiwał się starym oznaczeniem.

Pamiętajcie, że żadna z poniższych informacji nie jest jeszcze potwierdzona na 100% i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Wśród zapowiedzi z „dorosłej” serii na 2022 mamy na razie dwa „pewniaki”:

  • 10300 DeLorean z Powrotu do przyszłości – ta wieść pojawiła się w połowie listopada i przypomina info, które dostaliśmy już wcześniej w tym roku. Model ma kosztować ok. 170 euro, oferować możliwość zbudowania 2 lub nawet 3 wersji (w zależności od części filmu, która nas interesuje) i być w sprzedaży od kwietnia 2021, by w lipcu trafić do szerokiej dystrybucji.
  • 10311 Orchidee mają być zestawem wydanym w ramach Botanical Collection i składać się z około 750 części (za cenę ok. 50 euro). Zestaw zobaczymy na półkach najprawdopodobniej już 1 stycznia 2022.
  • 10297 Hotel i galeria sztuki ma być nowym modułowym budynkiem z przebojowej serii, który w sprzedaży pojawi się 1 stycznia 2022. Na razie nie wiemy, z ilu części będzie się składał, ale wiemy, że jego koszt będzie oscylował w granicach 200 euro. Nowa wersja hotelu ma mocno różnić się od kultowego Cafe Cornera. Będzie wprawdzie narożna, ale budynek będzie „zaginał się” pod ostrym kątem, a jego część będzie stanowiła parterowa dobudówka z galerią. W komplecie znajdziemy także 6 minifigurek.
  • 10298 skuter Vespa, wyceniony na ok. 100 euro. Ciekawe ma być to, że jego premiera będzie najpewniej połączona z miniaturową wersją tego modelu pod postacią GwP o numerze 40517.
  • 40532 GwP na 15-lecie modularów to prezent, który otrzymamy przy zakupie 10297 w związku ze wspomnianą rocznicą. Nie wiemy jeszcze, co to dokładnie będzie.
REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.